آخرین اطلاعات و اخبار از آزمون دکتری 93

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ضمن ارائه آماری جدید از پرطرفدارترین و کم طرفدارترین گروه های آزمایشی کنکور دکتری ۹۳ گفت: کنکور دکتری ۹۳ پرداوطلب ترین کنکور در این ۴ سال خواهد بود.

حسین توکلی در گفتگو با مهر درباره تازه ترین آمار کنکور دکتری سال ۹۳ دانشگاههای کشور، گفت: آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۳ برای پذیرش دانشجو در ۸ گروه آموزشی و ۲۶۷ کد رشته امتحانی با تعداد ۲۴۰ هزار و ۳۶۱ داوطلب که از این تعداد ۱۰۲ هزار و ۲۳۴ نفر زن و ۱۳۸ هزار و ۱۲۷ نفر مرد هستند، در صبح جمعه ۱۶ اسفند سال جاری، در ۵۳ شهرستان مختلف کشور و در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می شود.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: در این آزمون از تعداد داوطلبان ثبت نام کننده، تعداد ۱۰۵ هزار و ۸۸ نفر در گروه علوم انسانی، ۳۵ هزار و ۱۴۹ نفر در گروه علوم پایه، ۴۶ هزار و ۱۱۰ نفر در گروه فنی و مهندسی، ۲۲ هزار و ۶۰ نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۹ هزار و ۷۸۵ نفر در گروه هنر، تعداد ۳ هزار و ۴۸۷ نفر در گروه علوم پزشکی، ۲ هزار و ۹۲ نفر در گروه دامپزشکی، ۱۶ هزار و ۵۹۰ نفر در گروه زبان ثبت نام و در آزمون مربوط شرکت می کنند.

علوم انسانی دارای بیشترین شرکت کننده در کنکور دکتری
به گفته مشاور عالی سازمان سنجش، گروه آموزشی علوم انسانی با تعداد ۱۰۵ هزار و ۸۸ داوطلب دارای بیشترین و گروه دامپزشکی با تعداد ۲ هزار و ۹۲ نفر دارای کمترین داوطلب هستند.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان توزیع کارت کنکور، خاطرنشان کرد: اطلاعیه سازمان سنجش به منظور دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط همچنین نحوه برگزاری آزمون در روز یکشنبه فردا ۴ اسفندماه روی سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد و در نشریه پیک سنجش در روزهای ۵ و ۱۲ اسفند منتشر می شود.

زمان توزیع کارت کنکور
توکلی افزود: کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط از سه شنبه هفته آینده ۱۳ اسفندماه بر روی سامانه سازمان قرار می گیرد و داوطلبان می توانند از همان روز تا ساعت ۲۴ پنجشنبه ۱۵ اسفندماه می توانند نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

مقایسه آماری کنکور دکتری در سالهای گذشته
وی همچنین به ارائه یک مقایسه آماری در کنکورهای سال ۹۰ تا ۹۳ دکتری پرداخت و درباره میزان افزایش داوطلبان طی این ۴ سال، اظهار داشت: آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۰ تعداد ۱۳۱ هزار و ۱۴۷ داوطلب، سال ۹۱ تعداد ۱۷۸ هزار و ۴۵۳ داوطلب، سال ۹۲ ۲۱۷ هزار و ۸۶۶ داوطلب و در آزمون دوره دکتری سال ۹۳ تعداد ۲۴۰ هزار و ۳۶۱ نفر متقاضی شده اند.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: داوطلبان آزمون دکتری سال ۹۳ نسبت به تعداد داوطلبان سال ۹۰ تعداد ۱۰۹ هزار و ۲۱۴ نفر و نسبت به داطلبان سال ۹۱ تعداد ۶۱ هزار و ۹۰۸ نفر و نسبت به داوطلبان سال ۹۲ تعداد ۲۲ هزار و ۴۹۵ نفر افزایش داشته است.

به گفته
حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تعداد معرفی شدگان اصلی و معرفی شدگان تکمیل ظرفیت برای شرکت در مصاحبه آزمون دوره دکتری سال ۹۰ تعداد ۱۸ هزار و ۹۵۲ نفر، سال ۹۱ تعداد ۲۱ هزار و ۹۲ نفر، سال ۹۲ تعداد ۲۸ هزار و ۵۳۳ نفر هستند.

توکلی گفت: تعداد معرفی شدگان اصلی و معرفی شدگان تکمیل ظرفیت برای شرکت در مصاحبه آزمون دوره دکتری سال ۹۲، نسبت به سال ۹۱ تعداد ۷ هزار و ۴۴۱ نفر و نسبت به سال ۹۰ تعداد ۹ هزار و ۵۸۱ نفر بیشتر است. تعداد پذیرفته شدگان اصلی و پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سال ۹۰ تعداد ۶ هزار و ۴۷۴ نفر، سال ۹۱ تعداد ۱۰ هزار و ۲۸۵ نفر و سال ۹۲ تعداد ۱۱ هزار و ۴۴۵ نفر است.

همچنین حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد تعداد قبولیهای اصلی و پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۲ نسبت به سال ۹۰، تعداد ۴ هزار و ۹۷۱ و نسبت به سال ۹۱ تعداد ۱۱۶۰ نفر بیشتر است.

آخرین اطلاعات و اخبار از آزمون دکتری 93

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید