رشد 56 درصدی داوطلبان آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی

مجتبی علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی  درباره  نسبت تعداد شرکت کنندگان در آزمون دکتری گفت: از نظر تعداد شرکت کنندگان نسبت به پارسال 56 درصد پیشرفت داشته ایم، بدین معنی که پارسال 71 هزار متقاضی در این آزمون شرکت کرده بودند و امسال این تعداد به 111 هزار نفر رسیده است. 

علوی فاضل ضمن تشکر از همه دست اندرکاران برگزاری آزمون چه در سطح معاونت سنجش و پذیرش و چه در حوزه های امتحانی گفت: آزمون دکتری تخصصی سال 94 در کمال صحت و سلامت برگزار شد و معاونت سنجش و پذیرش توانست با استفاده از نیروهای کارآمد و با تجربه خود بار دیگر در برگزاری آزمون درخشش از خود نشان دهد که من همینجا از همه آنان تشکر می کنم.

 

معاون سنجش و پذیرش در ادامه گفت: هدف ما ارتقاء کیفی تحصیلات تکمیلی است، لذا ضمن تلاش در برگزاری آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی، به شیوه های توانمندسازی و ارتقاء سطح علمی واحدهای مجری دوره تحصیلات تکمیلی توجه ویژه ای داریم.

 

علوی فاضل خاطرنشان کرد: در آزمون دکتری امسال مجموعا 111 هزار نفر شرکت کرده اند که 63 درصد مرد و 37 درصد شرکت کنددگان را زنان تشکیل داده اند.

رشته مدیریت، معماری، حقوق و حسابداری پر طرفداران دکتری دانشگاه آزاد

 

او افزود: به ترتیب مسن ترین و جوان ترین افراد شرکت کننده در این آزمون 80 سال از حوزه امتحانی رشت و 21 سال از حوزه امتحانی تهران بوده اند. همچنین گروه های پر طرفدار شرکت کننده هم در رشته های مدیریت، معماری، حقوق و حسابداری بوده اند.

 

علوی فاضل درباره زمان اعلام نتایج آزمون کتبی گفت:نتایج اولیه اوایل آزمون خرداد سال 94 اعلام خواهد شد و دعوت به مصاحبه متقاضیان نیز در تیر و مردادماه برگزار خواهد شد.

خرداد ماه نتابج اولیه اعلام خواهد شد

 

معاون سنجش و پذیرش درباره‌ی نحوه محاسبه نتایج آزمون دکتری افزود: 75 درصد از نمره نهایی در آزمون کتبی و 25 درصد در مصاحبه تعیین و نتایج هم در نیمه دوم شهریور سال آینده اعلام خواهد شد.

 

علوی فاضل در پایان ضمن تشکر از داوطلبان شرکت کننده و خانواده هایشان، گفت: یکی از رموز موفقیت تحصیل در دوره دکتری تخصصی مطالعه مستمر و تلاش است، لذا من از همه این عزیزان چه آنهایی که پذیرفته می شوند و چه آنهایی که مجبور خواهند بود شانس خود را یک بار دیگر امتحان کنند، می خواهم که همواره در راه ارتقاء خود قدم های استواری بردارند

رشد 56 درصدی داوطلبان آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید