حمایت قاطع دانشگاه آزاد از وزن ۷۵ درصدی آزمون کتبی دکتری

اعلام حمایت قاطع دانشگاه آزاد اسلامی از وزن ۷۵ درصدی آزمون کتبی دکتری

علوی فاضل در گفت‌و‌گو با  خبرگزاری دانشجویان ایران، افزود: درکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس جلسه‌ای با موضوع طرح اصلاح سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی برگزار خواهد شد و طبق اطلاعاتی که در دست داریم بیشترین بحث در این طرح بر روی دکتری تخصصی است.

وی با بیان این که در حال حاضر در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش دکتری از طریق ۷۵ درصد سهم نمره آزمون و ۲۵ درصد مصاحبه انجام می‌شود، گفت: این مسئله در وزارت علوم کاملاً‌ برعکس است و پذیرش بر اساس ۳۰ درصد سهم نمره آزمون و ۷۰ درصد مصاحبه صورت می‌گیرد.

رئیس مرکز سنجش دانشگاه آزاد با تاکید بر این که دانشگاه آزاد از شیوه خود دفاع می‌کنیم، گفت: برای آنکه عدالت به درستی اجرا شود باید سهم بیشتری برای آزمون در نظر گرفت چرا که سنجش به صورت یکسان انجام شده اما در مصاحبه سلایق و دیدگاه‌های مصاحبه کننده بسیار موثر است.

رئیس مرکزآزمون دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام اینکه دانشگاه آزاد از شیوه پذیرش دوره دکتری خود دفاع خواهد کرد، گفت:

اگر در طرح اصلاح سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی تصمیم خاصی گرفته نشود

دانشگاه آزاد در سال‌های آینده نیز از شیوه ۷۵ درصد سهم نمره آزمون و ۲۵ درصد هم مصاحبه استفاده خواهد کرد.

 

وی  با بیان اینکه اگر سهم مصاحبه بیشتر باشد شانس قبولی افراد برابر نیست، اظهارکرد: دراین صورت دانشجویانی که در محل تحصیل کارشناسی ارشد خود مصاحبه می‌کنند قطعاً شانس بیشتری برای قبولی خواهند داشت؛ چراکه با فضا و اساتید و سلایق آنها بیشتر آشنا هستند.

وی با بیان اینکه با وجود سهم ۲۵ درصدی هنوز برخی داوطلبان از اعمال سلیقه‌ها در نمره کلی دلخورند، گفت: اگر ملاک سنجش بیشتر باشد با شرایط یکسان سنجش به عدالت نزدیک‌تر هستیم و دانشگاه آزاد از شیوه خود دفاع خواهد کرد.

رئیس مرکز سنجش دانشگاه آزاد افزود: در شورای راهبردی سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد بر این مسئله پافشاری کرده است و امسال نیز پذیرش بر همین اساس صورت می گیرد. برای سال آینده نیز اگر مجلس قانون جدید تصویب کند تابع آن خواهیم بود، درغیر این صورت این شیوه در سال آینده نیز اجرایی خواهد شد.

حمایت قاطع دانشگاه آزاد از وزن ۷۵ درصدی آزمون کتبی دکتری

مطالب پیشنهادی دیگر :

One thought on “حمایت قاطع دانشگاه آزاد از وزن ۷۵ درصدی آزمون کتبی دکتری

  • آگوست 28, 2014 at 8:04 ق.ظ
    Permalink

    باسلام و وقت بخیر، در مورد تأثیر آزمون کتبی در پذیرش دکترا منم موافق روند انتخابی دانشگاه آزاد هستم حتی میشه خیلی از مسائل مهم در روند پذیرش دکترا روهم در موقع ثبت نام آزمون از دانشجو به عنوان مدارک اولیه خواست مثه تعداد مقالات، تعداد کتب تألیفی و سابقه تدریس، همه اینا قابل ارائه موقع ثبت نام برا آزمون هست از طرفیم اینطوری دیگه همه در برابر قانون یکسانند و هر دانشگاهی نمیتونه به صورت سلیقه ای عمل کنه. فقط باید دید که برای وزارت علوم و سازمان سنجش قشر در حال تحصیل در مقطع دکترا و متقاضیانش چقدر مهم و با ارزشند.

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید