آمار جذب هیئت علمی با مدرک دکتری توسط دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی : «واحد علوم و تحقیقات گل سرسبد تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی است و الگو و نمونه مناسبی برای دیگر واحدهای این دانشگاه محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر جذب هیات‌علمی جدید در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد و خبر داد که این واحد تا پایان سال آینده 375 عضو هیات‌علمی جذب خواهد کرد. بنا به گفته او، 125 نفر تا پایان سال جاری و 250 نفر هم تا پایان سال آینده جذب خواهند شد. حمید میرزاده در جلسه هیات‌رئیسه واحد علوم و تحقیقات که با حضور علی عباسپور، رئیس این واحد و تعدادی از معاونان و روسای دانشکده‌های این واحد برگزار شد شرکت کرده بود. او در این جلسه اهمیت واحد علوم و تحقیقات و نقش برجسته آن را در توسعه پژوهش یادآوری کرد و گفت: «واحد علوم و تحقیقات گل سرسبد تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی است و الگو و نمونه مناسبی برای دیگر واحدهای این دانشگاه محسوب می‌شود.» او همچنین بر اهمیت جذب اعضای جدید هیات‌علمی در دانشگاه آزاد اسلامی به‌طور عام و واحد علوم و تحقیقات به صورت خاص اشاره کرد و گفت: «هم‌اکنون نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی یک به 49 است و ما بنا داریم تا پایان سال 96 این نسبت را به یک به 32 برسانیم.» بنا به گفته میرزاده، دانشگاه آزاد اسلامی با جذب سالانه حدود پنج‌هزار استاد با مدرک ph.D تا پایان سال به نرم مناسب و برنامه‌ریزی‌شده‌ای خواهد رسید. او همچنین از واحدهای این دانشگاه خواست علاوه‌بر بودجه معمول خود، ردیف بودجه مشخص و جداگانه‌ای هم برای تحقق جذب اعضای هیات‌علمی در نظر بگیرند. میرزاده به فعالیت‌های یک‌سال و نیم اخیر واحد علوم و تحقیقات اشاره کرده و گفته است: «خوشبختانه با آمدن دکتر عباسپور، اقدامات بسیار خوبی در این واحد انجام شده است که شاید ملموس‌ترین آنها اجرای پروژه‌های عمرانی است که با نظارت مهندس هاشمی، معاون عمرانی دانشگاه به مراحل پایانی خود رسیده است.» او ابتکار تاسیس واحد علوم و تحقیقات را یکی از کارهای ماندنی و باارزش عبدالله جاسبی، رئیس اسبق دانشگاه آزاد اسلامی در کنار اقدامات قابل ستایش دیگر او در سال‌های گذشته خواند که نتیجه آن حضور فارغ‌التحصیلان خوب این واحد در بخش‌های مختلف کشور است. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین بر تجهیز آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها و جذب نیروی انسانی متخصص در این واحد تاکید کرد و افزود: «تجهیزات و وسایل گرانبها و ارزشمندی در کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد که باید برای تعمیر و نگهداری و حتی به کار انداختن آنها برنامه‌ریزی شود و پیشنهاد می‌کنم در این زمینه کارگروه ویژه‌ای متشکل از معاونان دانشگاه و مسئولان واحد علوم و تحقیقات تشکیل شود تا اقدامات مقتضی را در این‌باره انجام دهند.»
حمید میرزاده همچنین گفت: «رشته‌های چندنظمی ضرورت امروز در دانشگاه‌های کشور است که با استخدام هیات‌علمی مورد نیاز در این زمینه شرایط توسعه این رشته‌ها فراهم خواهد شد.» او خبر داد که از فروردین سال آینده افزایش حقوق 20درصدی اعضای هیات‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی اعمال خواهد شد و کارکنان دانشگاه هم مانند کارکنان بخش دولتی و به اندازه افزایش حقوقی که دولت در نظر می‌گیرد، افزایش دستمزد خواهند داشت.
بنا به گفته رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، هم‌اکنون 18 واحد دانشگاه آزاد اسلامی از نظر کیفی سرآمد دیگر واحدها هستند و یکی از مهم‌ترین این واحدها، واحد علوم و تحقیقات تهران است. او ابراز امیدواری کرد با اجرای برنامه‌های دانشگاه در سال‌های آینده، این تعداد افزایش چشمگیری پیدا کند.

آمار جذب هیئت علمی با مدرک دکتری توسط دانشگاه آزاد

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید