آمار سهم دانشگاه آزاد در تحصیلات تکمیلی

در جلسه کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد
توافق دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم برای تجمیع پردیس‌ها

جلسه 628 کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد. در این جلسه که به بررسی موضوع «تحصیلات تکمیلی» در دانشگاه آزاد اسلامی اختصاص داشت، طه هاشمی، معاون فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه و علوی‌فاضل، رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گزارشی پیرامون این موضوع ارائه کردند. 

در این گزارش با اشاره به تکلیف مقرر در اسناد بالادستی حوزه علم و فناوری مانند سیاست‌های کلی ابلاغی از جانب مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، نقشه جامع علمی کشور و اعلام توافق دانشگاه آزاد اسلامی با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی‌بر تجمیع پردیس‌ها و واحدهای علوم و تحقیقات، حذف تعداد 213 رشته و همچنین گزینش دانشجو در 1429 رشته‌محل مقطع دکتری و 5225 رشته‌محل مقطع کارشناسی‌ارشد همچنین اعلام شد تا طبق همین توافق باید تا پایان اردیبهشت‌ماه 1394 رشته‌محل‌های فاقد مجوز برای جذب دانشجو مجوز لازم از شورای گسترش آموزش عالی اخذ کرده باشند.  در ادامه این گزارش و براساس آمار اعلام شد حدود 67 هزار نفر با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری علمی دارند که از این میان تعداد 31 هزار نفر به صورت تمام‌وقت و بقیه به صورت پاره‌وقت و حق‌التدریس با این دانشگاه همکاری می‌کنند.

آمار سهم دانشگاه آزاد در تحصیلات تکمیلی

در بخش دیگری از این گزارش با اعلام این موضوع که 70 درصد شهریه دریافتی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای پرداخت حقوق اعضای هیات‌علمی و کارکنان دانشگاه مصرف می‌شود، از زیان‌ده بودن 235 واحد دانشگاهی به دلیل نبود دانشجو مطابق ظرفیت این واحدها خبر داده شده است. در ادامه گزارش دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به شاخص‌های جذب دانشجو در این دانشگاه اعلام شد از 322 هزار داوطلب ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی در سطح کشور، 23 هزار نفر موفق به ورود به این مقطع شده‌اند که سهم دانشگاه آزاد اسلامی از این تعداد 12هزار نفر است. در پایان جلسه مقرر شد تا در جلسه آینده موضوع تحصیلات تکمیلی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

آمار سهم دانشگاه آزاد در تحصیلات تکمیلی

مطالب پیشنهادی دیگر :

One thought on “آمار سهم دانشگاه آزاد در تحصیلات تکمیلی

  • ژانویه 19, 2015 at 1:54 ب.ظ
    Permalink

    خدا پدر دانشگاه آزاد رو بیامرزه اگه نبود فقط ارز از کشور خارج میشد …

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید