اجرای طرح تقویت زیرساخت های علوم انسانی در دانشگاه تهران

معاون پژوهشی دانشگاه تهران گفت: طرحی با عنوان تقویت زیرساخت های علوم انسانی در این دانشگاه تدوین شده و این طرح با اختصاص بودجه از امسال در مجموعه این رشته ها درحال اجرا است.

محمد رحیمیان گفت: تقویت زیرساخت های علوم انسانی از برنامه های اصلی دانشگاه تهران است و براین اساس طرحی نیز طراحی و تدوین شده که در سال جاری برای اجرای آن مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به نیازهای مختلف آموزشی و پژوهشی برای رشته های علوم انسانی در دانشگاه ها افزود: طرح تقویت زیرساخت های علوم انسانی در قالب تجهیز کتابخانه، آزمایشگاه ها و نیازهای آموزشی دانشکده های علوم انسانی این دانشگاه اجرا می شود.

معاون پژوهشی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: مبلغ تعیین شده برای اجرای این طرح طی سال های آینده افزایش می یابد تا براساس آن میزان تولیدات و پژوهش های علوم انسانی این دانشگاه افزایش یابد.

رحیمیان خاطرنشان کرد: تقویت علوم انسانی تاثیر بسزایی در دیگر علوم دارد، چراکه علوم انسانی بستر شکل گیری و ارتقا دیگر علوم را فراهم می کند و اگر به این علم به صورت صحیح پرداخته نشود نمی توان انتظار داشت حتی علوم دیگر از جلمه مهندسی نیز به جایگاه مطلوب خود دست یابد.

وی عنوان کرد: درحال حاضر علوم انسانی جایگاه اصلی خود را در جامعه ندارد و باید برای رسیدن این علم به جایگاه اصلی خود در دانشگاه ها تلاش کنیم.

اجرای طرح تقویت زیرساخت های علوم انسانی در دانشگاه تهران

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید