ادامه تحصیل درسوئد

ادامه تحصیل درسوئد

دانشگاه صنعتی چالمرز یک دانشگاه خصوصی است و در ۲کیلومتری جنوب شهرگوتنبرگ(یوته بوری) واقع شده است.این دانشگاه به معنی “پیشرفت”می باشد در سال ۱۸۲۹میلادی توسط فرد نیکوکاری به نام “ویلیام چالمرز” تاسیس شد و شعار این دانشگاه “آوانسز در جدیدترین رده بندی جهانی دانشگاهها، دانشگاه صنعتی چالمرز رتبه ۱۶۶را از بین ۴۰۰۰دانشگاه انتخابی بدست آورده است. 

این دانشگاه با توجه به تمام معیارها ضامن پاسخگویی به نیازهای جامعه و کمک به آینده ای پایدار است.

1.   در چند سال گذشته با توجه به روند تغییر دانشگاه ها، دانشگاه چالمرز یکی از بهترین دانشگاه ها از لحاظ مهاجرت، تحصیل و راهی هموار برای رسیدن به آرزوهای شماست. وتلاش موسسه حقوقی ملک پور جلب رضایت شما دوستان عزیز است.  

 دانشگاه چالمرز از سال ۱۹۷۰دانشجویان بین المللی را پذیرفته است به عبارت دیگر این دانشگاه تجربه زیادی در مراقبت از دانشجویان کشورهای دیگر دارد و تمام امکاناتی که برای هر فرد در این موسسه نیاز است وجود دارد تا هر فرد این احساس را داشته باشد که در خانه خود است. در حال حاضر در این دانشگاه ایجاد ارتباطی روشن بین برنامه های کارشناسی ارشد و پژوهش است که برنامه های طراحان این دانشگاه بر اساس نیازهای جامعه و صنعت است. با توجه به اینکه بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل در رشته های فنی مهندسی به دنبال این هستند که دانشگاهی را برای تحصیلات عالیه خود انتخاب کنند که از لحاظ اساتید و آموزش های تخصصی ارائه شده در بهترین جایگاه آموزشی هم در سوئد و هم در رنکینگ های جهانی قرار گرفته باشد میتوانند این دانشگاه را انتخاب کنند.

محدوده دانشگاه فنی چالمرز حدود ۱۰۰۰دانشجو کارشناسی ارشد دارد در این قسمت شما به طور مستقل فکر می کنید و با توجه به روشهای مهندسی و بسیار پیشرفته به چالشهای آینده میپردازید. یک نکته قابل توجه در این دانشگاه این است که 40% آن در مقطع فوق لیسانس غیر سوئدی است.

از آنجا که زبان انگلیسی یکی از کاربردی ترین زبان های بین المللی است تدریس در این دانشکده به زبان انگلیسی انجام میشود. برنامه کارشناسی ارشد در چالمرز به شدت به تحقیقات پیشرفته در زمینه های قدرت درجه خاص مرتبط است. مدت زمان آن ۲سال است و پس از اتمام تحصیلات فارغ التحصیلان منتخب میشوند و درجه کارشناسی ارشد به آنها اعطا خواهد شد.

تحصیلات در مقطع دکترا: در ارتباط با ادامه تحصیل در مقطع دکترا حدود نیمی از این دانشگاه مهندسان و معماران می باشند.

  5دلیل برای تحصیل در دانشگاه چالمرز را به شما پیشنهاد میشود:

استادان و معلمان با سوابق دانشگاهی و تجاری :

دومین دلیل: آموزش و پژوهش عمیقا در نیاز صنعت ریشه دارد و با توجه به این فرآیند بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری در این منطقه گوتنبرگ هستند.

سومین دلیل: ارایه پروژه با توجه به تجربه کار با دیگران

چهارمین دلیل: دانشگاه چالمرز در میان 100 دانشگاه برتر جهان است و در بسیاری از موضوعات مانند: مهندسی شیمی، عمران و مهندسی سازه، مهندسی برق، مهندسی مکانیک و علم مواد برتری دارد.

پنجمین دلیل: گوتنبرگ یک مکان بسیار زیبا و خوش آب و هواست که از نظر مهاجرت و زندگی اجتماعی در آنجا بسیار عالی میباشد.

تعداد فارغ التحصیلان در طول سال از دانشگاه چالمرز:

، DBSC ENG، BSC،Ships officers: 10044

کارشناسی ارشد مهندسی و معماری: 38815Licentiates: 3551

ادامه تحصیل درسوئد

دپارتمانهای مختلف دانشگاه چالمرز به شرح زیر است:

1.   تکنولوژی اطلاعات کاربردی

2.   مکانیک کاربردی

3.   فیزیک کاربردی

4.   معماری

5.   مهندسی شیمی و بیولوژی

6.   مهندسی عمران و محیط زیست

7.   علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر

8.   انرژی و محیط

9.   فیزیک پایه

10.تکنولوژی مواد و ساخت

11.علوم ریاضی

12.میکرو تکنولوژی و علوم نانو

13.توسعه محصول و سخت

14.علوم رادیویی و فضایی

15.تکنولوژی کشتی رانی و دریا نوردی

سیگنال و سیستم

مدیریت فناوری و اقتصاد

تحصیل در کشور سوئد درمقطع دکتری (وکیل مهاجرت به کشور سوئد از طریق تحصیل – مهاجرت تحصیلی به سوئد) فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد می توانند با ارائه مدارکی که اخذ نموده ند و با داشتن شرایطی خاص در مقطع دکتری کشور سوئد بورس تحصیلی دریافت کنند.

تحصیلات در مقطع دکتری در کشور سوئد دو حالت دارد.

1-     تحصیل به صورت رایگان که کل دوره تحصیل چهار سال می باشد و حدود هشت میلیون تومان هزینه دارد که در این دوره دانشجو حقوق از دانشگاه دریافت نمی کند.

2-     تحصیل با اخذ حقوق از دانشگاه:

در این دوره مبلغی حدود 8 تا 10 میلیون تومان حقوق دریافت می کند. با توجه به این که کشور سوئد از لحاظ رنکینگ دانشگاه ها در سطح خوبی قرار دارد، به شما متقاضان عزیز این پیشنهاد را می کنیم که در مورد این کشور و تحصیلاتش تحقیق نمایید. کشور سوئد با توجه به این که یکی ازکشورهایی می باشد که از حیث رفاه احتماعی بین سه کشور اول دنیاست، تحصیلات و اخذ اقامت در این کشور بسیار ایده آل است.

اگر شما قصد مهاجرت به یکی از بهترین کشورهای اروپایی را دارید، می توانید با ما تماس حاصل نمایید تا وکلای مهاجرت ما با تخصص و تجربه کاری خود راه ورود شما را به کشور سوئد هموار کنند. مؤسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه دهنده خدمات مهاجرتی فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری می توانند با داشتن شرایط ذیل اقدام نمایند:

1.   معدل Grade A

2.   مقاله ISI

3.    IELTS 7

در برخی رشته ها مانند : رشته های مالی،علوم اقتصادی،رشته های حوزه مدیریت گذراندن   GRE و یا GMAT الزامی است.

کسانی که قصد ادامه تحصیل در سوئد در مقطع دکتری را دارند،  باید پروپوزال کاملی ارائه دهند که شامل : طرح، هزینه و مدت زمان آن می باشد. شروع مقطع دکتری در کشور سوئد زمان مشخصی ندارد این بستگی به استاد راهنما دارد.

لازم به ذکر است که امکان تعلق گرفتن بورس در دوره دکترا برای متقاضیانی که شرایط آن را دارا می باشند وجود دارد و شرایط آن بدین گونه است که استاد راهنما در دانشگاه مورد نظر می بایست شرایط شما را تایید کند و معیارهایی را مد نظر خواهد داشت همانند دانشگاهی که در آن فوق لیسانس را گذرانده اید ، معدل فوق لیسانس ، مدرک زبان و… با توجه به درجه مدارک مورد نیاز می توانید برای اخذ بورس تحصیلی اقدام نمایید.

در کشور سوئد این امکان وجود دارد که فردی که برای تحصیل اقدام می نماید و ویزا  اخذ می کند ، می تواند برای همراهان خود نیز، برای اخذ ویزا اقدام نماید و در این مورد هیچ مانع قانونی وجود نخواهد داشت . اما در کشور سوئد اخذ ویزای همراه صد در صد نخواهد بود. در ضمن مفهوم همراه از نظر حقوقی شامل همسر و فرزندان می باشد.

آن چه که ما در خصوص ویزای تحصیلی سوئد به مرور ایام آزموده ایم و امتحان کرده ایم، معمولا وقتی به شخصی که ویزای تحصیلی می دهند به همراه او هم ویزا تعلق می گیرد هر چند که این ویزای همراه در سوئد به طور قطعی نیست.

در خصوص تحصیل در سوئد و مسائل مرتبط با آن معمولا نیاز به اطلاعی وسیع می باشد، از جمله این که کدام شهرها جهت امکانات مناسب تر هستند یا هزینه کدام دانشگاه ها مناسب تر است. چنان چه مایلید در باب مهاجرت تحصیلی به سوئد اطلاعاتی کسب کنید، لطفا با ما مشورت کنید.

در ضمن از جمله مواردی که باید در باب مهاجرت تحصیلی در نظر داشته باشید ، ذکر این نکته است که برای فراگیری زبان سوئدی در کشور سوئد این امکان وجود دارد که برای کالج های زبان سوئدی اقدام نمایید و زبان سوئدی را در کشور سوئد فرا گیرید اما لازم به ذکر است که ویزای کالج زبان کشور سوئد صد در صد نخواهد بود و بهتر است متقاضی علاوه بر پذیرش کالج زبان ، پذیرش دانشگاه را نیز داشته باشد و همزمان با هم برای ویزا اقدام نماید.

همزمان با تحصیل در سوئد، افراد اجازه کارقانونی به صورت نیمه وقت را نیز خواهند داشت و این حق کار برای مثال در مقطع لیسانس 10 ساعت در هفته ، در مقطع فوق لیسانس 20 ساعت در هفته می باشد. برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و یا تبدیل هر نوع ویزایی ، اگر افراد در کشور سوئد باشند ، برای انجام این کار حتما باید به کشور خود بازگردند.

البته بدیهی است که پیدا کردن کار در سوئد بسیار آسان تر از خارج از سوئد می باشد لذا به دانشجویان توصیه می گردد پس از تحصیل قبل از مراجعت شغل مناسب خویش را جست و جو و عقد قرارداد کار کنند و پس از مراجعت تنها جهت ویزای کار اقدام مقتضی را به عمل رسانند.

۱۸۲۹میلادی

 تأسیس

خصوصی

نوع

ویلیام چالمرز

بنیانگذار

Prof. Karin Markides

رئیس

۱۱۰۰۰

دانشجویان

۱۱۱۵

دکترا

گوتنبورگسوئد

مکان

http://www.chalmers.se

وب‌گاه

ادامه تحصیل درسوئد

مطالب پیشنهادی دیگر :

3 thoughts on “ادامه تحصیل درسوئد

 • اکتبر 5, 2015 at 4:30 ب.ظ
  Permalink

  سلام
  چطور با وکلا تماس داشته باشیم.
  با تشکر

  Reply
 • اکتبر 3, 2015 at 9:39 ق.ظ
  Permalink

  با سلام،آیا این دانشگاه خصوصی مورد تایید وزارت علوم ایران است؟ و مدرک دکترایش در ایران پذیرفته می شود؟

  Reply
 • اکتبر 3, 2015 at 7:03 ق.ظ
  Permalink

  عالی بود لطفا از این مطالب بیشتر در سایت قرار بدید متشکرم

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید