طرح ادغام آزمون دانشگاه آزاد و سراسری مغایر اصل ۴۴قانون است

ادغام آزمون دانشگاه آزاد و سراسری

حاجی آباد – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی حاجی آباد گفت: انتخاب دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری با ساز وکاری که در این طرح آمده، زمینه‌ساز فساد است و سلیقه ها جایگزین شایستگی و قابلیت خواهد شد.

محمد حیدری نارمندی با اشاره به طرح ادغام سنجش و آزمون دانشگاه ازاد و دولتی و نگرانی دانشجویان در این خصوص گفت: انتخاب دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری با ساز و کاری که در این طرح آمده، زمینه‌ساز فساد است و سلیقه ها جایگزین شایستگی و قابلیت خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد حاجی آباد در ادامه افزود: تعداد پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی به‌شدت با اجرای این طرح کاهش می‌یابد و سیل مهاجرت داوطلبان به خارج از کشور افزایش خواهد یافت و با پول خانواده‌های ایرانی، دانشگاه‌های خارج از کشور آباد می‌شود.

حیدری نارمندی با اشاره به مغایرت طرح ادغام سنجش با اصل ۴۴قانون اساسی افزود: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای پرهیز از تبعات سوء و عواقب نافرجام این طرح و از طرفی تداوم ثبات بار مالی و آرامش روحی و روانی خانوادها و دانشجویان خصوصا خانواده های بومی از نهایی شدن آن جلوگیری کنند.

وی در ادامه یاد آورشد: طی سالیان اخیر مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی و در راس آنها دکتر میرزاده  تلاش های شایانی در حوزه علم و دانش با جذب نیروی متخصص، تغییر در نگرش جوانان و فرهیختگان این مرز و بوم، برای تعالی علم و دانش و رقابت با جهان پیشرفته معمول داشته اند که اجرای این طرح این تلاش ها را بی نتیجه خواهد کرد.

حیدری نارمندی گفت: متاسفانه برخی با شبهه افکنی در مسیر رشد دانشگاه و خصوصا تدبیر اخیر مدیریت دانشگاه در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در سیاست های علم و فناوری در جهت توسعه تحصیلات تکمیلی سعی در تخطئه این اقدام موثر  و قانونی دارند که باید کارشناسان و اساتید با روشنگری اجازه خودنمایی به شبهه افکنان را ندهند.  

وی افزود: با توجه به نیاز شهرستان حاجی آباد  به توسعه کمی  رشته ها و با توجه به این که تعداد زیادی از همشهریان جهت ادامه تحصیل از تحصیل باز می مانند و شرایط سختی برای انان وجود دارد  می توان با افزایش کمی رشته ها در جهت توسعه علمی شهرستان گام برداشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد حاجی آباد خاطرنشان کرد: درخواست های زیادی از سوی فارغ التحصیلان وجود دارد و شرایط لازم به منظور توسعه تحصیلات تکمیلی در  این شهرستان مهیا شده است.

حیدری نارمندی یادآورشد: در رشته های اموزش و پرورش ابتدایی و روانشناسی، برق، مکانیک، عمران امیدوار به جذب هیئت علمی هستیم.

طرح ادغام آزمون دانشگاه آزاد و سراسری مغایر اصل ۴۴قانون است

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید