دانلود فایل معرفی و بیان اهمیت درس استعداد تحصیلی آزمون دکتری

از سال 1390 آزمون ورودی مقطع دکترا در رشته‌های مختلف برای اولین بار به صورت نیمه متمرکز برگزار می­گردد. این آزمون شامل 2 مرحله آزمون کتبی سراسری و مصاحبه حضوری می­باشد. در مرحله اول، داوطلبانی که امتیاز بیشتری کسب کنند، به تعداد چند برابر ظرفیت برای آزمون مصاحبه به دانشگاه‌ها معرفی می­شوند. یکی از مواد امتحانی آزمون کتبی، «استعداد تحصیلی» است که مانند زبان انگلیسی بین همه رشته ­ها مشترک است.

«استعداد تحصیلی» یک درس و یا رشته خاص امتحانی نیست، بلکه ابزاری برای سنجش توانایی­های ذهنی و استعداد فرد جهت تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی می­باشد. این آزمون دارای بخش‌های مختلفی است که هر یک، ابعادی از شخصیت فرد را می‌سنجد. در این آزمون هوش، منطق، قدرت تجسم، سرعت عمل، تسلط داوطلب بر مبانی ریاضیات و نیز قدرت درک و تحلیل متون پیچیده و طولانی، مورد ارزیابی قرار می­گیرد. استعداد تحصیلی در اکثر کشورها با عنوان آزمون­های GRE و GMAT شناخته می­شود. این آزمون­ها در حد آزمون‌هایی مانند TOEFL و یا IELTS شناخته شده است و شرکت در آن برای متقاضیان ادامه تحصیل در برخی رشته­ها یک ضرورت است.

برای دانلود فایل معرفی و بیان اهمیت درس استعداد تحصیلی آزمون دکتری می توانید روی لینک زیر کلیک نمائید:

دانلودفایل معرفی و بیان اهمیت درس استعداد تحصیلی آزمون دکتری

دانلود فایل معرفی و بیان اهمیت درس استعداد تحصیلی آزمون دکتری

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید