اضافه شدن چهار رشته جدید به آزمون دکتری تخصصی پزشکی

ﺛﺒﺖ ﻧﺎم آزﻣﻮن ورودی دوره دﻛﺘﺮی ﺗﺨﺼﺼﻲ (Ph.D ) رﺷﺘﻪ ﻫﺎی ﻋﻠﻮم ﭘﺎﻳﻪ ﭘﺰﺷﻜﻲ از 12 شهریور آغاز شده است و تا 12 مهر ادامه خواهد داشت.
اضافه شدن 4 رشته جدید به آزمون دکتری تخصصی پزشکی
ﺛﺒﺖ ﻧﺎم آزﻣﻮن ورودی دوره دﻛﺘﺮی ﺗﺨﺼﺼﻲ (Ph.D ) رﺷﺘﻪ ﻫﺎی ﻋﻠﻮم ﭘﺎﻳﻪ ﭘﺰﺷﻜﻲ و ﺑﻬﺪاﺷﺖ، ﻃﺐ ﺳﻨﺘﻲ، ﺗﺎرﻳﺦ ﻋﻠﻮم ﭘﺰﺷﻜﻲ، ﻣﻮاد دﻧﺪاﻧﻲ، ﺳﻼﻣﺖ دﻫﺎن و دﻧﺪاﻧﭙﺰﺷﻜﻲ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺳﺎل ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ 92 -93 از دوازده شهریور آغاز شده است و تا دوازده مهر ادامه خواهد داشت.

مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نیستند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه مجوز تحصیلی برای آنان صادر نمی شود و دانشگاه مجاز به ثبت نام از آنان نیست. فارغ التحصیلان دوره دکتری مجاز به شرکت مجدد در این آزمون نیستند.

آزﻣﻮن ورودی دوره دﻛﺘﺮی ﺗﺨﺼﺼﻲ (Ph.D ) :

بر اساس دﻓﺘﺮﭼﻪ راﻫﻨﻤﺎی ﺷﺮﻛﺖ در آزﻣﻮن متقاضیان می توانند مدارک خود را در مدت یک ماه فرصت ثبت نام به صورت اﻳﻨﺘﺮﻧﺘﻲ اسکن و سپس ارسال کنند. دارا بودن دانشنامه کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی از جمله مدارک مورد نیاز برای ثبت نام است.

دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دور ضرورت و یا اخذ معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل نیستند. مدت تحصیل در مقطع دکتری Ph.D حداکثر شش سال است. دانشجویان ترم آخر کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای با ارائه گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل تا تاریخ 3 اسفندماه 92 مجاز به شرکت در آزمون هستند.

داوطلبان تنها مجاز به ثبت نام در یک رشته هستند و در رشته هایی که بیش از یک محل، ظرفیت پذیرش داشته باشد داوطلب در صورت پذیرفته شدن در مرحله اول آزمون می تواند به ترتیب اولویت، نسبت به انتخاب چند محل اقدام کنند.

داوطلبانی که در آزمون دکتری تخصصی Ph.D سال تحصیلی 92-91 شرکت کرده، پذیرفته شده اند و در دانشگاه ثبت نام نکرده اند و یا انصراف داده اند مجاز به شرکت در این آزمون نیستند در غیر این صورت مسئولیت عواقب آن برعهده خود داوطلبان خواهد بود. این محرومیت شامل پذیرفته شدگان شعب بین الملل که اقدام به ثبت نام و یا شروع به تحصیل در شعب مربوطه نکرده اند، نمی شود.

آزمون شامل دو مرحله کتبی ( 70 درصد) و مصاحبه (30درصد) است. آزمون کتبی بصورت تستی برگزار می شود. از داوطلبانی که در آزمون کتبی مرحله اول حدنصاب لازم را با توجه به سهمیه مربوطه کسب کرده باشند به تعداد دو برابر ظرفیت، جهت آزمون شفاهی مرحله دوم دعوت به عمل خواهد آمد. در رشته اخلاق پزشکی در مرحله اول سه برابر جهت مصاحبه اعلام می شود.

در این دوره 58 رشته تخصصی پزشکی وجود دارد که داوطلبان می توانند در آن آزمون بدهند. بینایی سنجی، تاریخ علوم پزشکی، سیاست های غذا و تغذیه، مدیریت تحقیقات و فناوری در نظام سلامت از جمله رشته های جدید در این دوره هستند.

آزﻣﻮن ورودی دوره دﻛﺘﺮی ﺗﺨﺼﺼﻲ (Ph.D ) رﺷﺘﻪ ﻫﺎی ﻋﻠﻮم ﭘﺎﻳﻪ ﭘﺰﺷﻜﻲ و ﺑﻬﺪاﺷﺖ،ﻃﺐ ﺳﻨﺘﻲ ،ﺗﺎرﻳﺦ ﻋﻠﻮم ﭘﺰﺷﻜﻲ، ﻣﻮاد دﻧﺪاﻧﻲ، ﺳﻼﻣﺖ دﻫﺎن و دﻧﺪاﻧﭙﺰﺷﻜﻲ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺳﺎل ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ 92 -93 روز شانزده آبان 92 برگزار می شود

انتقال و جابجایی در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) ممنوع است. آزمون کلیه رشته ها بصورت متمرکز توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی در 9 شهر تهران، اصفهان، تبریز، شیراز، مشهد، اهواز، کرمان و کرمانشاه انجام خواهد شد. ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم 315 هزار ریال است که از ﻃﺮﻳﻖ ﻛﺎرت ﻫﺎی ﺷﺘﺎب به صورت اﻳﻨﺘﺮﻧﺘﻲ قابل پرداخت خواهد بود.

اضافه شدن چهار رشته جدید به آزمون دکتری تخصصی پزشکی

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید