اطلاعیه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه – مهلت ثبت‌نام تا تاریخ 31 شهریورماه

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر فرید نجفی اظهار کرد: با توجه به جایگاه مهم پژوهش و به استناد مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی کشور، دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه برای چهارمین سال نسبت به پذیرش دانشجو در مقطع Ph.D by Research اقدام می‌کند.

وی افزود: این دانشگاه در رشته علوم سلولی و مولکولی از بین دارندگان مدارک تحصیلی پزشکی عمومی و کارشناسی ارشد زیست‌شناسی در مرکز تحقیقات بیولوژی پزشکی اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه کرمانشاه گفت: از واجدان شرایط درخواست می‌شود با مطالعه دقیق آئین‌نامه مربوطه و شرایط ورود به دوره که متن کامل آن در سایت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به نشانی http://kums.ac.ir موجود است نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و ارسال مدارک اقدام کنند.

وی مهلت ثبت‌نام تا تاریخ 31 شهریورماه اعلام کرد و افزود: مدارک بایستی فقط از طریق پست پیشتاز به نشانی کرمانشاه، بلوار شهید دکتر بهشتی، ساختمان شماره 2 دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، حوزه معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه، واحد بین‌الملل، کدپستی 6714673159 ارسال کنند.

نجفی با اعلام شماره تلفن تماس 8367333 جهت پاسخگویی گفت: به مدارکی که پس از مهلت مذکور ارسال شود، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی-درمانی کرمانشاه، دانشگاهی در شهر کرمانشاه است که تحت نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کند و در آن رشته های پزشکی و مرتبط با آن تدریس می گردد. این دانشگاه در سال ۱۳۴۷ تأسیس شده و نخستین دانشگاه در منطقه غرب ایران و کردستان ایران به شمار می آید.

تاریخچه از سایت ویکی:

در سال ۱۳۴۷ «مدرسه عالی پرستاری کرمانشاه» با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ناپیوسته در رشته پرستاری در ساختمانی در چهارراه شیروخورشید شهر کرمانشاه آغاز به کار کرد. این مدرسه در آن زمان زیرمجموعه بهداری کشور محسوب می شد. در سال ۱۳۵۴ دانشکده پزشکی به عنوان زیر مجموعه دانشگاه رازی با پذیرش دانشجو در مقطع دکترای عمومی آغاز به کار کرد و مدرسه عالی پرستاری کرمانشاه نیز در آن ادغام شد. این دانشکده تا سال ۱۳۶۴ بخشی از دانشگاه رازی بود.
پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

در این سال به استناد مصوبه مجلس شورای اسلامی از دانشگاه رازی منفک گردید و از آن پس با عنوان «دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه» به صورت مستقل به فعالیت آموزشی، پژوهشی و درمانی ادامه داد. دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سال ۱۳۷۲ مطابق مصوبه شماره ۷۴۴۷/د/ش مورخ ۱۴/۱۲/۷۲ شورای عالی اداری کشور مبنی بر ادغام سازمان های منطقه ای بهداشت و درمان در دانشگاههای علوم پزشکی، همگام با دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با سازمانهای منطقه ای بهداشت و درمان استان‌ها ادغام شد و از آن تاریخ با عنوان «دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی-درمانی کرمانشاه» در حال فعالیت است

در حال حاضر این دانشگاه از ۶ دانشکده پزشکی، پرستاری و مامایی، دندانپزشکی، داروسازی، بهداشت و پیراپزشکی تشکیل شده است و دارای ۱۰ بیمارستان می باشد.
دانشکده‌ها

دانشکده پزشکی(تأسیس ۱۳۵۴)
دانشکده بهداشت
دانشکده پیراپزشکی
دانشکده پرستاری و مامایی(تأسیس ۱۳۴۷)
دانشکده داروسازی
دانشکده دندانپزشکی

اطلاعیه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید