اعتبار مدرک دکتری پولی

اعتبار مدرک دکتری پولی پردیس دانشگاه های خودگردان و مجازی دانشگاهها

دکتری سعید قدیمی در خصوص اعتبار مدرک پردیس دانشگاه های خودگردان و مجازی دانشگاهها توضیحاتی داد.

اعتبار مدرک پردیس دانشگاه

دکتر سعید قدیمی مدیر کل برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، به نحوه صدور مدارک دانش آموختگان پردیسهای خودگردان و دوره های مجازی دانشگاههای کشور اشاره کرد و گفت: مدرک این دانش آموختگان مانند دانش آموختگان پیام نور، نوبت دوم و غیرانتفاعی خواهد بود.

اعتبار مدرک دکتری پولی
دکتر سعید قدیمی در خصوص اعتبار مدرک پردیس های خودگردان و مجازی دانشگاهها، اظهار داشت: به این دلیل که دوره های مجازی و پردیسهای خودگردان مصوب شورای گسترش آموزش عالی به شمار می آید، از نظر آموزش عالی این گونه مدارک کاملاً مورد تایید و قابل قبول است.
وی ادامه داد: اعتبار این گونه مدارک کاملاً مشابه مدارک دوره هایی مثل پیام نور، غیردولتی غیرانتفاعی، نوبت دوم و روزانه است که توسط شورای گسترش آموزش عالی مجوز پذیرش می گیرند.

اعتبار مدرک دکتری پولی

عنوان مدرک پردیس دانشگاه دکتری پولی

مدیر کل برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، همچنین در خصوص نوع مدرک صادر شده برای این دسته از دانش آموختگان دوره های مجازی و پردیسهای خودگردان دانشگاهها، گفت: نوع و عنوان دوره ای که دانشجویان پردیسهای خودگردان و دوره های مجازی در دانشگاهی گذرانده باشند، دقیقاً در مدرک پایان دوره ذکر می شود.
دلیل ایجاد پردیس دانشگاه ها
چندی است که باب ارائه مجوز پردیسهای خودگردان و دوره های مجازی برای دانشگاههای کشور از سوی وزارت علوم باز شده؛ مهمترین دلیل ارائه مجوز برای راه اندازی این دوره های همراه با دریافت شهریه کمک به دانشگاهها برای کسب یک راه درآمدی و جذب بیشتر دانشجو است.
در اکثر این پردیسها که به گفته مدیر کل گسترش وزارت علوم تقریباً تعدادشان به عدد ۳۵ رسیده، دانشجویان تحصیلات تکمیلی پذیرش می شوند و تحصیل می کنند.

40 پردیس خودگردان (پولی) طی چند سال اخیر در دانشگاه‌ها راه اندازی شده است و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه اصفهان (دو پردیس خودگردان ) و دانشگاه هنر اصفهان از دانشگاه‌هایی هستند که متقاضی راه اندازی پردیس خودگردان هستند که در آینده نزدیک پردیس خودگردان آنها نیز راه اندازی خواهد شد.

اعتبار مدرک دکتری پولی

درست است که ایجاد چنین شعبی توسط دانشگاه‌ها در برنامه پنجم توسعه آمده است اما رشد گسترده آنها در دولت دهم و اعطای مجوزهای بی رویه به دانشگاه‌ها می‌تواند جای انتقادهای زیادی را باز کند. از کیفیت و نحوه پذیرش دانشجو در این دانشگاه‌ها که بگذریم اکنون به جرأت گفت طی یک سال گذشته، هدف اصلی دانشگاه‌ها از راه‌اندازی این شعب را می‌توان درآمدزایی عنوان کرد.

شاید راه اندازی این شعب بتواند دردی را از دردهای نظام آموزش عالی تسکین دهد اما بهتر نیست تلاش برای تحقق همان شعار قدیمی‌و تکاپوی دانشگاه‌ها در این راستا یعنی ارتباط با صنعت و بیرون از دانشگاه، سرلوحه کار دانشگاه‌ها قرار بگیرد که از این طریق هم درآمدزایی به شکلی کیفی و اساسی صورت می‌گیرد و هم نیازهای کشور برطرف می‌شوند. اگرچه راه‌اندازی پردیس‌ها نیز برای پاسخگویی به نیاز خیل عظیم متقاضی تحصیل در آموزش‌عالی مفید است، اما پیش رفتن در این مسیر آن هم با چنین سرعتی که ماحصل آموزش‌عالی دولت دهم است، می‌تواند هشداری برای چالش‌های آینده باشد.

اعتبار مدرک دکتری پولی

مطالب پیشنهادی دیگر :

One thought on “اعتبار مدرک دکتری پولی

  • می 8, 2014 at 8:55 ب.ظ
    Permalink

    علمی کاربردی که هیات علمی نداره.حتی دانشیار و استاد نداره.و فلسفه علمی کاربری با فلسفه دکتری تطابق نداره

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید