اعلام لغو پذیرش بدون کنکور در دکتری پژوهش‌ محور

دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری  گفت:

از سال ۹۳، پذیرش دانشجو در دوره دکتری پژوهش‌محور فقط از طریق آزمون نیمه‌متمرکز دکتری صورت گرفته و پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش‌محور از طریق سامانه سازمان امور دانشجویان بدون کنکور لغو شد.

به گزارش مهر، وی درباره آخرین وضعیت پذیرش دانشجو در دوره دکتری پژوهش‌محور گفت:

اصلاح نهایی آیین‌نامه دوره دکتری پژوهش‌محور در پروسه کار قرار دارد ولی برای سال 93، تصمیم‌گیری در این رابطه صورت گرفته است.

دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری ادامه داد:

از این پس مقرر شد تمام دانشجویان متقاضی دکتری پژوهش‌محور از آزمون نیمه‌متمرکز دکتری انتخاب شوند و پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش‌محور از طریق سامانه سازمان امور دانشجویان که دانشجو با ارائه درخواست و بدون کنکور و تنها با ارزیابی پذیرش می‌شد، لغو شود.

دکتری پژوهش محور

دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری افزود:

از این پس پروسه تعیین پروژه نیز به این فرم خواهد بود که طبق روال گذشته ظرفیت‌ها به دانشگاه‌ها پژوهشگاه‌ها و مراکز متقاضی ارائه می‌شود و بر اساس آیین‌نامه کلی دکتری پژوهش‌محور، متقاضیان از آزمون نیمه‌متمرکز دکتری انتخاب می‌شوند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص اینکه آیا مراکز پذیرش‌کننده دانشجویان دوره دکتری پژوهش‌محور که به شیوه قبل دانشجو پذیرش کرده و مشکل ایجاد کرده بودند مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت، گفت:

این دانشگاه‌ها ارزیابی و بررسی می‌شوند تا مقررات کامل این دوره را به طور کامل رعایت کنند.

در همین زمینه:

اعلام لغو پذیرش بدون کنکور در دکتری پژوهش‌ محور

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید