اعلام مقررات جدید نظام وظیفه برای ثبت نام در مقطع دکتری سال ۹۲

ضوابط و مقررات جدید سازمان نظام وظیفه برای ثبت نام در مقطع دکتری سال ۹۲
اعلام مقررات جدید نظام وظیفه برای ثبت نام در مقطع دکتری سال ۹۲

سازمان نظام وظیفه عمومی  ضوابط و مقررات جدید برای ثبت نام در مقطع دکتری سال ۹۲
را اعلام کرد
1- دارا بودن کارت پایان خدمت.

۲ ـ دارا بودن کارت معافیت دایم( کفالت، پزشکی، مواردخاص ) .

۳ ـ متولدین سال هزار و سیصد و پنجاه و دوو قبل از آن. این قبیل مشمولان باید پس از اعلام قبولی در زمان ثبت‌نام کارت معافیت دائم (معافیت رهبری) را ارائه نمایند.

۴- متولدین سال هزار و سیصد و چهل و دوو قبل از آن بشرط اینکه تغییر سن نداشته باشند .

۵ ـ داشتن برگه آماده به خدمت بدون غیبت که مهلت تاریخ اعزام به خدمت مندرج در آن در زمان ثبت‌نام سپری نشده باشد و همچنین بیش از یکسال از تاریخ اخذ کارشناسی ارشد داوطلبان نگذشته باشد .

تبصره ۱ ـ این افراد لازم است در تاریخی که توسط سازمان وظیفه‌عمومی ناجا اعلام می‌شود به خدمت اعزام شوند. بدیهی است درصورت قبولی و دارا بودن سایر شرایط و ضوابط، درهر مرحله‌ای از خدمت وظیفه، از خدمت ترخیص خواهند شد. درغیراین‌صورت غایب محسوب شده و قبولی آنان کان‌لم‌یکن تلقی می‌گردد.

۶ ـ ارائه گواهی و موافقت از سازمان یا وزارت خانه مربوطه برای مشمولان متعهد خدمت در سازمان ها و یا وزارت خانه ها .

۷ ـ دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد که تا تاریخ شروع به تحصیل در مقطع دکتری در سنوات مجاز فارغ‌التحصیل می‌شود.

۸ ـ فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد که از زمان فراغت از تحصیل تا زمان ثبت نام در دانشگاه بیش از یک‌سال سپری نشده باشد.

۹ ـ کارکنان شاغل رسمی در نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران با ارائه گواهی موافقت مبنی بر بلامانع بودن اشتغال به تحصیل از یگان مربوط .

۱۰ ـ طلاب علوم دینی دارنده مدرک معادل کارشناسی مورد تایید و دارای معافیت تحصیلی حوزه.
*به شرطی که شورای مدیریت حوزه های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و اصفهان تایید نمایند که طلبه قادر است ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه به موازات آن در دانشگاه نیز تحصیل کند ، یا همان معافیت تحصیلی حوزه ، اشتغال به تحصیل وی در دانشگاه بلامانع است . بدیهی است هر موقع حوزه علمیه معافیت تحصیل طلبه ای را خاتمه یافته اعلام کند ، مشمول دیگر نمی تواند به عنوان دانشجو از معافیت تحصیلی دانشگاه استفاده نماید و باید خود را در موعد مقرر جهت انجام خدمت معرفی نماید . این گونه دانشجویان برای ثبت نام در هر ترم تحصیلی باید موافقت نامه حوزه علمیه مربوط را ارائه نمایند.

۱۱- مشمولان دارای برگ معافیت موقت (پزشکی ، کفالت و …) در مدت اعتبار آن (بدون غیبت) که در صورت انقضای مدت اعتبار، حداکثر بیش از یک ماه از تاریخ خاتمه معافیت موقت سپری نشده باشد . مضافا مشروط به این که بیش از یکسال از تاریخ فراغت آنان در مقطع کارشناسی ارشد نیز سپری نشده باشد.

۱۲-کارکنان وظیفه (در حال خدمت) فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز سپری نشده باشد.

۱۳- دانشجویان انصرافی سایر دانشگاه ها در صورتی که در سقف مجاز انصراف داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یک سال سپری نشده باشد.

تذکر :

۱-مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و درصورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه ، مجوز تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نمی باشند.

۲- فارغ التحصیلان دوره دکتری مجاز به شرکت مجدد در این آزمون نمی باشند.

۳- دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم ، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.

۴- مدت تحصیل در مقطع دکتری PHDحداکثر شش سال می باشد.

اعلام مقررات جدید نظام وظیفه برای ثبت نام در مقطع دکتری سال ۹۲

مطالب پیشنهادی دیگر :

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید