اعلام نرخ‌هاي 25 تا 80 هزار توماني براي مصاحبه دکتري در دانشگاه های مختلف

 نرخ‌هاي 25 تا 80 هزار توماني براي مصاحبه دکتري! 
امسال  تعيين وجه ثبت نام، بررسي پرونده و انجام مصاحبه، به دانشگاه ها واگذار شده است و ميزان هزينه در ميان آنها تفاوت چشمگيري دارد

نتايج آزمون دکتري اول شهريور

آن دسته از داوطلباني كه در مرحله بررسي سوابق علمي، آموزشي و پژوهشي (مصاحبه) شركت و پس از گزينش نهايي در رديف پذيرفته شدگان نهايي دوره دكتري سال 93 (اعم از دوره هاي روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پيام نور، غير انتفاعي و يا پرديس خودگردان) قرار گيرند، مجاز به شركت در آزمون دكتري سال 1394 نخواهند بود. نتايج نهايي آزمون دكتري سال 1393 در دهه اول شهريورماه سال جاري اعلام مي شود.

دانشگاه هاي مجري دوره دکتري در سال جاري مبالغ متفاوتي را جهت فرآيند ثبت نام انجام مصاحبه و بررسي پرونده آزمون دوره دکتري 93 به داوطلبان اعلام کردند که در اين ميان گرانترين دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي است.

داوطلباني كه براساس كارنامه منتشره در سايت سازمان به عنوان معرفي شده يك و يا چند كد رشته محل از رشته امتحاني مربوط مشخص شده‌اند، لازم است قبل از مراجعه به محل مصاحبه براي هريك از دانشگاه ها و موسسات مبلغي را به شماره حساب مربوط به موسسه محل برگزاري مصاحبه واريز و اصل فيش واريز شده را به همراه مدارك مورد نياز به همراه داشته باشند و آن را هنگام شركت در مصاحبه به مسئول ذيربط تحويل دهند. در صورتي كه براي چند كد رشته محل در يك دانشگاه، منحصرا از داوطلب يك نوبت مصاحبه به عمل آيد بايد بدون توجه به تعداد كد رشته‌ها مبلغ مشخص شده پرداخت شود.
بالاترين نرخ مصاحبه از آن خواجه نصير شد

 اعلام نرخ‌هاي 25 تا 80 هزار توماني براي مصاحبه دکتري در دانشگاه های مختلف
در سال هاي گذشته بايد دانشجويان يک مبلغ مشخص يا مبالغ مختلف با سقف مشخص را در قبال مصاحبه و بررسي پرونده به حساب دانشگاه واريز مي کردند ولي در سال جاري تعيين وجه ثبت نام بررسي پرونده و انجام مصاحبه، به دانشگاه ها واگذار شده است و ميزان هزينه در ميان دانشگاه هاي مختلف پراکندگي بيشتري دارد.

براين اساس، هر دانشگاهي با در نظر گرفتن شاخص هايي مبلغي را به عنوان وجه ثبت نام مشخص کرده که بالاترين آن مربوط به دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي با 80 هزار تومان و کمترين آن نيز مربوط به دانشگاه هاي يزد، ياسوج، سيستان و بلوچستان، شاهد، شهيد چمران اهواز با 25 هزار تومان است. جالب اينجاست دانشگاه خواجه نصير از دانشگاههاي برتر صنعتي مانند صنعتي شريف، اميرکبير، علم و صنعت، صنعتي اصفهان که مبلغ 40 تا 50 هزار تومان را براي وجه ثبت نام اختصاص داده اند مبلغ بيشتري را براي فرايند مصاحبه در نظر گرفته است.

حال بايد ديد دانشگاه خواجه نصير، رازي کرمانشاه، تهران چه شاخص هايي را در مصاحبه و ارزيابي پرونده داوطلبان لحاظ مي کنند که نسب به ساير دانشگاه ها وجه بيشتري دريافت مي کنند.

مبلغ ثبت نام مصاحبه در برخي از دانشگاه هاي کشور به شرح زير است.

شماره

نام دانشگاه هاي سراسري

مبلغ دريافتي براي ثبت نام مصاحبه آزمون دکتري 93

1

دانشگاه هاي صنعتي شريف، صنعتي اميرکبير، شهيد بهشتي، فردوسي مشهد، اروميه،علوم کشاورزي و منابع طبيعي گرگان،زنجان،بين المللي امام خميني (ره)، الزهرا(س)

500000 ريال

2

دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي

800000 ريال

3

دانشگاه تهران

750000 ريال

4

دانشگاه رازي کرمانشاه

600000 ريال

5

دانشگاه علم و صنعت، صنعتي اصفهان، کردستان

400000 ريال

6

دانشگاه هاي اصفهان و گيلان

350000 ريال

7

دانشگاه هاي بيرجند، بوعلي سينا، شيراز،اراک، شهرکرد،خليج فارس، لرستان

300000 ريال

8

دانشگاه هاي يزد، ياسوج،شاهد،شهيد چمران اهواز،سيستان و بلوچستان

250000 ريال

اعلام نرخ‌هاي 25 تا 80 هزار توماني براي مصاحبه دکتري در دانشگاه های مختلف

مطالب پیشنهادی دیگر :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید