اعلام نرخ‌های 25 تا 80 هزار تومانی برای مصاحبه دکتری در دانشگاه های مختلف

 نرخ‌های 25 تا 80 هزار تومانی برای مصاحبه دکتری! 
امسال  تعیین وجه ثبت نام، بررسی پرونده و انجام مصاحبه، به دانشگاه ها واگذار شده است و میزان هزینه در میان آنها تفاوت چشمگیری دارد

نتایج آزمون دکتری اول شهریور

آن دسته از داوطلبانی که در مرحله بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی (مصاحبه) شرکت و پس از گزینش نهایی در ردیف پذیرفته شدگان نهایی دوره دکتری سال 93 (اعم از دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیر انتفاعی و یا پردیس خودگردان) قرار گیرند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری سال 1394 نخواهند بود. نتایج نهایی آزمون دکتری سال 1393 در دهه اول شهریورماه سال جاری اعلام می شود.

دانشگاه های مجری دوره دکتری در سال جاری مبالغ متفاوتی را جهت فرآیند ثبت نام انجام مصاحبه و بررسی پرونده آزمون دوره دکتری 93 به داوطلبان اعلام کردند که در این میان گرانترین دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی است.

داوطلبانی که براساس کارنامه منتشره در سایت سازمان به عنوان معرفی شده یک و یا چند کد رشته محل از رشته امتحانی مربوط مشخص شده‌اند، لازم است قبل از مراجعه به محل مصاحبه برای هریک از دانشگاه ها و موسسات مبلغی را به شماره حساب مربوط به موسسه محل برگزاری مصاحبه واریز و اصل فیش واریز شده را به همراه مدارک مورد نیاز به همراه داشته باشند و آن را هنگام شرکت در مصاحبه به مسئول ذیربط تحویل دهند. در صورتی که برای چند کد رشته محل در یک دانشگاه، منحصرا از داوطلب یک نوبت مصاحبه به عمل آید باید بدون توجه به تعداد کد رشته‌ها مبلغ مشخص شده پرداخت شود.
بالاترین نرخ مصاحبه از آن خواجه نصیر شد

 اعلام نرخ‌های 25 تا 80 هزار تومانی برای مصاحبه دکتری در دانشگاه های مختلف
در سال های گذشته باید دانشجویان یک مبلغ مشخص یا مبالغ مختلف با سقف مشخص را در قبال مصاحبه و بررسی پرونده به حساب دانشگاه واریز می کردند ولی در سال جاری تعیین وجه ثبت نام بررسی پرونده و انجام مصاحبه، به دانشگاه ها واگذار شده است و میزان هزینه در میان دانشگاه های مختلف پراکندگی بیشتری دارد.

براین اساس، هر دانشگاهی با در نظر گرفتن شاخص هایی مبلغی را به عنوان وجه ثبت نام مشخص کرده که بالاترین آن مربوط به دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با 80 هزار تومان و کمترین آن نیز مربوط به دانشگاه های یزد، یاسوج، سیستان و بلوچستان، شاهد، شهید چمران اهواز با 25 هزار تومان است. جالب اینجاست دانشگاه خواجه نصیر از دانشگاههای برتر صنعتی مانند صنعتی شریف، امیرکبیر، علم و صنعت، صنعتی اصفهان که مبلغ 40 تا 50 هزار تومان را برای وجه ثبت نام اختصاص داده اند مبلغ بیشتری را برای فرایند مصاحبه در نظر گرفته است.

حال باید دید دانشگاه خواجه نصیر، رازی کرمانشاه، تهران چه شاخص هایی را در مصاحبه و ارزیابی پرونده داوطلبان لحاظ می کنند که نسب به سایر دانشگاه ها وجه بیشتری دریافت می کنند.

مبلغ ثبت نام مصاحبه در برخی از دانشگاه های کشور به شرح زیر است.

شماره

نام دانشگاه های سراسری

مبلغ دریافتی برای ثبت نام مصاحبه آزمون دکتری 93

1

دانشگاه های صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، شهید بهشتی، فردوسی مشهد، ارومیه،علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان،زنجان،بین المللی امام خمینی (ره)، الزهرا(س)

500000 ریال

2

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

800000 ریال

3

دانشگاه تهران

750000 ریال

4

دانشگاه رازی کرمانشاه

600000 ریال

5

دانشگاه علم و صنعت، صنعتی اصفهان، کردستان

400000 ریال

6

دانشگاه های اصفهان و گیلان

350000 ریال

7

دانشگاه های بیرجند، بوعلی سینا، شیراز،اراک، شهرکرد،خلیج فارس، لرستان

300000 ریال

8

دانشگاه های یزد، یاسوج،شاهد،شهید چمران اهواز،سیستان و بلوچستان

250000 ریال

اعلام نرخ‌های 25 تا 80 هزار تومانی برای مصاحبه دکتری در دانشگاه های مختلف

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید