اعلام نهایی سقف شهریه دوره دکتری دانشگاه‌ها در سال 92

شهریه دوره دکتری: تعیین شهریه 45 الی 55 میلیون تومانی براساس رشته

دکتر حسنی مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری، سقف شهریه دوره دکتری نوبت دوم دانشگاه‌ها را 45 تا 55 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: بر این اساس شهریه رشته‌های علوم انسانی 45 و مابقی رشته‌ها تا 55 تومان برای هر دوره تحصیلی است.

وی  دلیل افزایش حدود 300 درصدی شهریه دوره‌های نوبت دوم دکتری را نسبت به سال گذشته، افزایش هزینه‌های تمام شده برای دوره دکتری دانست.

دکتر حسنی مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری اضافه کرد:‌ البته در سال گذشته شهریه دکتری ویژه مربیان بین پنجاه تا پنجاه و پنج میلیون بود.

وی گفت:

‌به دانشگاه‌ها اعلام شده است که با تصویب هیات امنا تا سقف 55 میلیون تومان می‌توانند بر اساس برآورد هزینه تمام شده برای دوره‌های روزانه دکتری هزینه دوره دکتری نوبت دوم خود را تعیین کنند.

به گفته دکتر حسنی مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری سقف هزینه‌های تعیین شده برای دوره‌های دکتری نوبت دوم، یک هشتم هزینه دوره‌های دکتری در خارج از کشور است. به عنوان نمونه هزینه‌ای که برای دانشجویان دوره دکتری در خارج از کشور محاسبه می‌شود با توجه به هزینه دلار، چهارصد میلیون می‌باشد.

اعلام نهایی سقف شهریه دوره دکتری دانشگاه‌ها در سال 92

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید