7 تا 16 میلیون تومان افزایش شهریه دوره دکتری پردیس دانشگاه خوارزمی (تربیت معلم)

افزایش شهریه دوره دکتری پردیس دانشگاه خوارزمی

جعفر کیوانی معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص افزایش شهریه دوره هایی که در پردیس های خودگردان دانشگاه خوارزمی برگزار می شود گفت: شهریه ای که از دانشجویان در پردیس خودگردان دانشگاه اخذ می شود همانی است که وزارت علوم اعلام کرده است.

وی در خصوص علت کاهش ظرفیت‌ های پذیرش دکتری پردیس تهران و کرج این دانشگاه درسال گذشته علی رغم اینکه اعلام شده بود در هر رشته ۱۰ نفر پذیرش خواهند شد، گفت: وزارت علوم اعلام کرده بود دانشگاه تنها می تواند ۵۰ درصد دوره روزانه در دوره دکتری پذیرش کند برای همین افرادی که بالاترین نمره را داشتند پذیرش شدند.

وی افزود: از طرفی نیز ظرفیتی که از سوی مسئولان دانشگاه در دوره قبل برای دوره دکتری پردیس های خودگردان تهران و کرج اعلام شده بود بیش از ظرفیت وزارت علوم بود برای همین تعداد محدودی از دانشجویان که نمره بالاتری نسبت به بقیه داشتند پذیرش شدند.

دانشگاه خوارزمی ۱۷ تیرماه سال گذشته آزمون داخلی دکتری پردیس های تهران و کرج را زیر نظر سازمان سنجش آموزش کشور برگزار کرد.

ظرفیت تمام رشته‌هایی که آزمون آن برگزار شد ۱۰ نفر در کرج و ۱۰  نفر در تهران اعلام شده بود و بعد از اعلام نتایج اولیه دو برابر ظرفیت برای مصاحبه دعوت شدند و مصاحبه از دانشجویان انجام گرفت.

افزایش شهریه دوره دکتری پردیس دانشگاه خوارزمی

اما زمانی که نتایج نهایی اعلام شد در بیشتر رشته ها ۳ یا ۴ نفر پذیرش شدند به عنوان مثال در رشته دکتری روابط بین الملل که اول اعلام شده بود ۱۰ نفر پذیرش می شوند، اسامی ۶ نفر اعلام شد و در نهایت فقط ۳ نفر قبول شدند.

مسئولان پردیس در دوره قبل اعلام کرده بودند که کاهش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری به دلیل دستور شورای گسترش وزارت علوم انجام گرفته است.

در ضمن سال گذشته شهریه دوره دکتری پردیس دانشگاه خوارزمی برای گروه علوم انسانی ۴۵ میلیون و برای سایر گروه ها ۵۰ میلیون تومان اعلم شده بود که ۷ میلیون در دوره علوم انسانی و ۱۶ میلیون در دوره فنی و مهندسی طی یکسال افزایش داشته است .

اطلاعلات دانشگاه خوارزمی در ویکی پدیا:

(نام پیشین: دانشگاه تربیت معلم تهران) یکی از دانشگاه‌های دولتی ایران است که به‌نام محمد بن موسی خوارزمی دانشمند بزرگ ایرانی نامگذاری شده‌است. سابقۀ تأسیس این دانشگاه به سال ۱۲۹۸ خورشیدی بازمی‌گردد، و قدیمی‌ترین دانشگاه ایران محسوب می شود. این دانشگاه چند بار تغییر نام داده و پردیسی در کرج به آن افزوده شده‌است. در حال حاضر دانشگاه خوارزمی در رشته‌های مختلف علوم پایه، انسانی، تربیتی و مهندسی در مقاطع مختلف از کارشناسی تا دکتری دانشجو می‌پذیرد.

نام این دانشگاه در سال ۱۳۱۲ از دارالمعلمین عالی به دانشسرای عالی و در سال ۱۳۵۳ به دانشگاه تربیت معلم تغییر کرد. تغییر نام این دانشگاه به دانشگاه خوارزمی در سال ۸۱ و ۸۲ در شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم به تصویب رسید و از بهمن ۱۳۹۰ دانشگاه رسما به “دانشگاه خوارزمی” تغییر نام یافت.

پردیس های این دانشگاه :

دانشگاه دارای دو پردیس است.

  • پردیس تهران واقع در مرکز تهران خیابان شهید مفتح جنوبی با مساحت ۲ هکتار که ساختمان آن (ساختمان کتابخانه مرکزی کنونی) براساس طرح مهندسی، مارکف روسی تبار ساخته شده‌است.
  • پردیس کرج با مساحت ۲۷۰ هکتار در منطقه حصارک (منتهی الیه غربی شهر کرج) که عملیات احداث آن از سال ۱۳۵۵ آغاز شد. این پردیس دارای منازل سازمانی اساتید و کارکنان، ۲۳ بلوک خوابگاه دانشجویی، استخر سرپوشیده، مجتمع ورزشی، ساختمان مرکزی، ساختمان دانشکده‌هاست. کلنگ احداث کتابخانه مرکزی و سالن همایشهای دانشگاه نیز در این پردیس در بهمن ۱۳۸۷ زده شد.

فعالیت‌های اداری و آموزشی و پژوهشی دانشگاه در هر دو پردیس تهران و کرج انجام می‌شود.

این دانشگاه همچنین دارای دو پردیس خودگردان، یکی در تهران و یکی در کرج است که به صورت آزاد از طریق آزمون سازمان سنجش و آزمون داخلی اقدام به جذب دانشجو در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا می‌کند. محل پردیس خودگران کرج در پردیس دانشگاه در کرج قرار دارد که کلنگ ساختمان آن در سال ۱۳۹۲ زده شده است و در دست ساخت است و محل پردیس خودگردان تهران در مجاورت پردیس اصلی دانشگاه در تهران در تقاطع خیابان سمیه و خیابان خاقانی (در مجاورت ساختمان مرکزی دانشگاه) قرار دارد.

7 تا 16 میلیون تومان افزایش شهریه دوره دکتری پردیس دانشگاه خوارزمی (تربیت معلم)

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید