برنامه تلویزیونی «متن و حاشیه» پیرامون افزایش ظرفیت دکتری در دانشگاه آزاد

 برنامه تلویزیونی «متن و حاشیه» پیرامون افزایش ظرفیت دکتری در دانشگاه آزاد
در برنامه «متن و حاشیه» پیرامون افزایش ظرفیت دکتری در دانشگاه آزاد مطرح شد

علوی‌فاضل: افزایش ظرفیت در راستای سیاست‌های علم‌وفناوری است/زاکانی: افزایش ظرفیت با سیاست‌های ابلاغی در تضاد است

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد و نماینده مردم تهران در مجلس در برنامه تلویزیونی «متن و حاشیه» پیرامون افزایش ظرفیت دکتری در دانشگاه آزاد بحث و گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مجتبی علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در قسمت پایانی برنامه تلویزیونی «متن و حاشیه» در  گفت‌وگویی تلفنی در رابطه با علت افزایش ظرفیت دکتری در دانشگاه آزاد، ضمن اشاره به  ابلاغ سیاست‌های کلی «علم و فناوری» گفت: در این برنامه گزارشی پخش شد که دقیقا مغایر مطالبی است، که در فرمایشات رهبری و سیاست‌های ابلاغی ایشان در بحث علم و فناوری است.

وی ضمن قرائت بند 2-2 سیاست‌‌های کلی «علم و فناوری» که توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است، اظهار داشت: این سیاست‌ها توسط بالاترین مرجع نظام به تمام دانشگاه‌ها ابلاغ شده‌است و حرکت دانشگاه آزاد دقیقا منطبق با این بند و فرمایشات مقام معظم رهبری است.

علوی فاضل تاکید کرد: افزایش ظرفیتی که در دوره‌های تخصصی دانشگاه آزاد رخ داده است حاصل تأمین امکانات، استخدام اعضای هیأت علمی و نیازی است که به عنوان یک حق اجتماعی در جامعه وجود دارد.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اضافه کرد: حرکت دانشگاه آزاد در بحث افزایش ظرفیت دکتری با توجه به مباحثی که گفته شد در راستای اهداف نظام و منطبق بر استاندارهای آموزشی است.

علوی فاضل تصریح کرد: دانشگاه آزاد بر اساس ظرفیت‌هایی که به صورت قانونی داشته است این افزایش ظرفیت‌ها را انجام داده است و از اینکه خوشحالی را در چهره خانواده‌های دانشجویان ایرانی می‌بینیم خوشحالیم.

 برنامه تلویزیونی «متن و حاشیه» پیرامون افزایش ظرفیت دکتری در دانشگاه آزاد

وی ادامه داد: ثمره این حرکت در دانشگاه آزاد به نفع نظام و انقلاب است و باعث افزایش دانش و سطح تحصیلات در جامعه است.

زاکانی: افزایش ظرفیت با سیاست‌های ابلاغی در تضاد است

در ادامه این برنامه علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که بصورت تلفنی در بحث شرکت کرد، در رابطه با بحث افزایش ظرفیت دکتری در دانشگاه آزاد و در پاسخ به مباحث مطرح شده از طرف علوی فاضل گفت: یکی از مظلومیت‌های نظام اسلامی این است که هر اشتباهی را که صورت می‌گیرد به سیاست‌های ابلاغی ربط می‌دهند.

وی گفت: این اتفاقی که در دانشگاه آزاد رخ داده است کاملاً با سیاست‌های ابلاغی «علم و فناوری» متفاوت است و من از آقای علوی فاضل تعجب می‌کنم که چنین نکاتی را مطرح می‌کنند.

زاکانی تصریح کرد: نوع نگاه ما به علم و فناوری تضمینی برای توسعه آینده کشور برمبنای الگوی پیشرفت اسلامی، یک نگاه اساسی و اصلی است و سیاست‌های ابلاغی «علم و فناوری» مبتنی بر این نوع نگاه اعلام شده است.

وی گفت: آنچه امروز دانشگاه آزاد انجام می‌دهد مانند همان اشتباه بزرگی است که در گذشته و در یک مقطع تکرار کرده‌است و امروز هم بزرگ‌تر از آن را در مقطعی دیگر تکرار می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: اگر مبنا این است که توسعه‌ای صورت گیرد باید برمبنای توسعه کشور باشد نه عطش دانشگاه برای امکانات و توسعه‌ای که به صورت نامتوازن رقم می‌خورد.

وی خاطرنشان کرد: مشکل در این بحث مشکل رشد بدون زیرساخت‌های لازم است و این شالوده نظام را از بین می‌برد.

 

منبع : فارس :معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد و نماینده مردم تهران در مجلس در برنامه تلویزیونی «متن و حاشیه» پیرامون افزایش ظرفیت دکتری در دانشگاه آزاد بحث و گفت‌وگو کردند.

الف : مناظره ای درباره افزایش ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد

برنامه تلویزیونی «متن و حاشیه» پیرامون افزایش ظرفیت دکتری در دانشگاه آزاد

مطالب پیشنهادی دیگر :

One thought on “برنامه تلویزیونی «متن و حاشیه» پیرامون افزایش ظرفیت دکتری در دانشگاه آزاد

  • اکتبر 18, 2014 at 6:24 ق.ظ
    Permalink

    ای کاش مسئولین مایکسویه نگر نباشند، اگر ایرادی بر پذیرش دانشجو هست این مسئله ومشکل شامل همه دانشگاهها، پردیسهای فراوان واین همه مؤسسه ای که مثل قارچ رشد میکنند هست ، نه فقط دانشگاه آزاد ونه فقط در یک مقطع خاص .

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید