افزایش ظرفیت کارشناسی‌ارشد و دکتری در سال 93

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی از افرایش میزان پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ویژه کارشناسی ارشد خبر داد.
حسین حسینی مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم در گفتگو با مهر، درباره آخرین وضعیت ظرفیت دکتری در دانشگاهها، اظهار داشت: ظرفیت روزانه دانشگاهها در مقطع دکتری مشخص شده اما هم اکنون در مرحله ویرایش قرار دارد. وی درباره نحوه تعیین این ظرفیت، اظهار داشت: این ظرفیتها در دفتر گسترش بر اساس شرایط دانشگاه‌ها و متناسب با امکانات، اعضای هیأت علمی و ظرفیتی که در دانشگاه‌ها است، تعیین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: میزان این ظرفیت‌ها نهایی و به سازمان سنجش ابلاغ شده است. حسینی با بیان اینکه امسال تعیین ظرفیت دوره دکتری به دانشگاهها واگذار شده است، افزود: ظرفیتهای روزانه دوره دکتری افزایش یافته و این میزان افزایش را به زودی اعلام خواهیم کرد.

این مقام مسئول وزارت علوم، اعلام کرد که هنوز ظرفیت پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد نهایی نشده و دانشگاهها هنوز ظرفیت دوره کارشناسی را اعلام نکرده اند. وی خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است ظرفیت دوره های تحصیلات تکمیلی به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد دارای رشد بیشتری می شوند.
افزایش ظرفیت کارشناسی‌ارشد و دکتری در سال 93

مطالب پیشنهادی دیگر :

One thought on “افزایش ظرفیت کارشناسی‌ارشد و دکتری در سال 93

  • آوریل 24, 2014 at 10:47 ق.ظ
    Permalink

    با سلام،مسئولان محترم لطفا اعلام کنید چرا ظرفیت پذیرش دکتری بیومکانیک ورزشی کم شده(فقط چهار نفر روزانه-بدون شبانه،پردیس و پیام نور)؟ آیا با این تصمیمات به تحصیل کرده های این رشته کاربردی ورزشی ظلم نیست؟ پس ما حرفهایمان را به کی بگیم؟ با تشکر

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید