امکان راهیابی مستقیم دانشجویان علوم پایه از کارشناسی به دکتری

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از امکان راهیابی مستقیم دانشجویان رشته‌های علوم پایه از مقطع کارشناسی به مقطع دکتری خبر داد و گفت: آیین‌نامه این امر تصویب شده و برخی از دانشجویان ممتاز این رشته‌ها می‌توانند با استفاده از این آیین‌نامه و به شرطی که رشته تحصیلی آنها در هر دو مقطع هم‌راستا باشد از مقطع کارشناسی به مقطع دکتری ورود کنند.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، دکتر محمد فرهادی در نشست خبری که ظهر امروز در وزارت علوم برگزار شد با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه معاونت آموزشی اظهار کرد: 28 مورد تدوین و تصویب برنامه‌های درسی، 22 مورد آماده‌سازی برنامه‌های درسی، بازنگری آیین‌نامه استعداد درخشان و غیره از جمله اقدامات مهم در حوزه معاونت آموزشی است.

وی از امکان راهیابی تحصیل دانشجویان رشته‌های علوم پایه از مقطع کارشناسی به مقطع دکتری خبر داد و افزود: به برخی از رشته‌های تحصیلی مخصوصا رشته‌های علوم پایه بی‌توجهی می‌شد به همین دلیل یکی از اقدامات اساسی که در این زمینه انجام شد این بود که آیین‌نامه آموزشی این رشته‌ها مورد بازنگری قرار گرفت و طبق آیین‌نامه جدید دانشجویان این رشته‌ها می‌توانند به صورت مستقیم از مقطع کارشناسی به مقطع دکتری ورود پیدا کنند.

وزیر علوم در ادامه با اشاره به رشته‌هایی که قدمت بسیاری داشته‌اند اظهار کرد: عمر برخی از رشته‌ها به بیش از ده سال می‌رسید و اقدام مهمی که در این زمینه انجام شد این بود که برنامه درسی جدید جایگزین این رشته‌ها شد. به عبارتی دیگر باید حدود 600 رشته تحصیلی مورد بازنگری قرار می‌گرفت. به عبارت دیگر از میان دو هزار و 168 برنامه درسی حدود 600 رشته تحصیلی باید مورد بازنگری قرار می‌گرفت. این کار از اوایل سال جاری آغاز شده و تا کنون 322 رشته محل صددرصد بازنگری شده‌اند و به تصویب شورای عالی برنامه‌ریزی رسیده‌اند. بیش از 270 رشته محل نیز مورد بازنگری بیش از 70 درصد قرار گرفته‌اند.

امکان راهیابی مستقیم دانشجویان علوم پایه از کارشناسی به دکتری

مطالب پیشنهادی دیگر :

Tagged on:

3 thoughts on “امکان راهیابی مستقیم دانشجویان علوم پایه از کارشناسی به دکتری

 • مارس 12, 2016 at 7:31 ب.ظ
  Permalink

  واقعا نظام آموزشی داغون هستش خیلی برای رشته های پایه شغل و کار بود خیلی تعداد دکتری های رشته پایه کم بود تازه این قانون هم تصویب بشه دیگه هیچ امیدی برای رشته های پایه نیست فکری برای افسردگی و بیکاری فارغ‌التحصیل های دکتری رشته های پایه بکنید نه اینکه به تعداد این تحصیل کرده های بیکار اضافه کنید واقعا تحصیلات اینجا ارزش نداره

  Reply
 • مارس 12, 2016 at 6:32 ب.ظ
  Permalink

  یعنی چی؟ پس ماهایی که جون کندیم فوق لیسانس گرفتیم اونم تو رشته ای مثل زمین شناسی حقمون چی میشه
  نه نه اصن انصاف نیس اصننن

  Reply
 • مارس 12, 2016 at 8:35 ق.ظ
  Permalink

  سلام
  با این کارتون تیشه به ریشه دکتری هم بزنید. کارشناسی و کارشناسی ارشد شده مثل دیپلم فردا هم این بلا سر دکتری میاد
  این وسط جوانها بدبخت میشن که همه خوشی ها و جوانی شون را گذاشتن واسه ادامه تحصیل

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید