۷۰ درصد انتخاب رشته کنندگان دکتری 94 به مصاحبه دعوت میشوند

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بیش از ۷۰ درصد انتخاب رشته کنندگان دکتری 94  به عنوان معرفی شدگان چند برابر ظرفیت برای شرکت در مصاحبه تخصصی معرفی می شوند.

دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگاران افزود: از تعداد ۱۶۴ هزار نفر شرکت کننده در آزمون دکتری نیمه متمرکز دکتری سال ۹۴، تعداد ۵۶ هزار و ۷۴۰ مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد مجازین، تعداد ۴۰ هزار و ۲۸۱ یعنی 71 درصد ازداوطلبان نسبت به انتخاب رشته اقدام کردند.

وی افزود: در حال حاضر از تعداد ۴۰ هزار و ۲۸۱ نفر که نسبت به انتخاب رشته اقدام کردند بیش از ۷۰ درصد به عنوان معرفی شدگان چند برابر ظرفیت برای شرکت در مصاحبه تخصصی (بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهش)  در حداکثر ۵ کدرشته محل به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معرفی می شوند.

توکلی اظهار داشت: فهرست اسامی معرفی شدگان در روز دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه بر روی سایت سنجش قرار می گیرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد هر یک از معرفی‌شدگان باید با مطالعه دفترچه راهنما با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز برای شرکت در مرحله تخصصی به دانشگاه‌ها یا موسسات آموزش عالی ذیربط مراجعه کنند.

لینک خبر

۷۰ درصد انتخاب رشته کنندگان دکتری 94 به مصاحبه دعوت میشوند

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید