اولویت جذب اعضای هیات علمی با دانش آموختگان دکتری است

رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم گفت: با توجه به جمع کثیر فارغ التحصیلان دکتری، اولویت جذب اعضای هیات علمی با دانش آموختگان است.

محمدرضا رضوان طلب رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به فراخوان مربوط به بورسیه ها در اردیبهشت ماه گفت: ثبت نام دانشجویان دکتری برای جذب به صورت بورسیه در اردیبهشت ۹۵ به زودی اعلام می شود. درحال حاضر دانشگاه‌ها مشغول اعلام نیازهای خود به مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم هستند.
وی ادامه داد: بعد از اعلام نیاز دانشگاه‌ها، اداره کل بورس سازمان امور دانشجویان و مرکز نظارت آموزش عالی، نیازهای اعلام شده را بررسی و بعد از طی فرآیندی، آنها را منطبق با قوانین و نیازهای موجود، اصلاح می کنند.
رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم اظهار داشت: برنامه جذب خصوصا برای دانشگاه‌های دولتی و غیرانتفاعی تغییر نمی کند و با توجه به ازدیاد دانش آموختگان دکتری، اولویت جذب با آنها است.
رضوان طلب درباره نسبت دانشجو به استاد در کشور یادآور شد: این نسبت هم اکنون ۱ به ۲۴ است که باید برای رسیدن به ایده‌آل ( ۱ به ۱۳ در سطح بین المللی) تلاش کنیم؛ لذا تا رسیدن به این نسبت، همواره نیازمند جذب هیات علمی هستیم.

اولویت جذب اعضای هیات علمی با دانش آموختگان دکتری است

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید