باید اعتبار مدارک دانشگاه آزاد از اعتبار مدارک دولتی بیشتر شود

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد گفت: هدف راهبردی ما باید این باشد تا اعتبار مدارک این دانشگاه حتی از اعتبار دانشگاه های دولتی نیز بالاتر برود.

به نقل از دانشگاه آزاد، علی اکبر ولایتی در دیدار با رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی پس از ارائه گزارش حمید میرزاده رئیس دانشگاه و ۶ تن از معاونان دانشگاه ابراز امیدواری کرد این همکاری به نحو فزاینده ای به نفع کشور و دانشگاه ادامه یابد.

وی افزوددانشگاه آزاد اسلامی یکی از کارهای ماندنی و ماندگار و از یادگارهای خوب نظام و آیت الله هاشمی رفسنجانی است و خدمت بزرگی به کشور کرده است.

رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد با بیان اینکه به لطف این دانشگاه امروز کسی در حسرت تحصیلات عالیه و آموزش عالی نمی ماند  تاکید کرداشتیاق مردم ایران به علم آموزی و تحصیلات در مقایسه با سایر کشورها بسیار بالا است و مسئولان در مقابل این اشتیاق وظیفه سنگینی دارند.

ولایتی اضافه کرد: این دانشگاه باید به جایی برسد که به لحاظ علمی و کیفی انتخاب اول جوانان ایرانی باشد و هدف راهبردی ما باید این باشد که اعتبار مدرک دانشگاه آزاد اسلامی حتی از اعتبار دانشگاه های دولتی نیز بالاتر برود و خوشبختانه امکان این پیشرفت در دانشگاه آزاد اسلامی فراهم است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در هر کجا که تاسیس شده باعث یک تحول اساسی، آبادانی و پیشرفت اجتماعی در نقاط مختلف کشور شده است و با این دانشگاه آموزش عالی تسهیل و فراگیر شده است.

رئیس هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد خاطر نشان کرد: یکی از سرمایه های اصلی کشور ما معنویت و دین مداری است به همین خاطر باید مراقبت کنیم که این سرمایه در حوزه فرهنگی حفظ شده و در دانشگاه آزاد اسلامی توسعه یابد.

ولایتی گفت: در کنار حل مشکل زیان ده بودن واحدها باید به این نکته نیز توجه کرد که رشته هایی در دانشگاه آزاد اسلامی ارائه شود که علم، هنر و فن را به افراد آموزش دهند که علاوه بر مفید بودن برای جامعه زندگی افراد را نیز تامین کند.

وی ادامه داد: باید رشته هایی توسعه یابد که همزمان آینده فرد و جامعه را تامین کند.

رئیس هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد به لزوم توسعه آموزش های حرفه ای بویژه در سازمان سما اشاره کرد و گفت: باید به سمت تاسیس مدارس و موسسات حرفه ای برویم. متاسفانه تا کنون نه در آموزش عالی و نه در آموزش و پرورش توفیق چندانی در این زمینه نداشته ایم و دانشگاه آزاد می تواند به کشور در این زمینه کمک کند.

ولایتی افزودتقریبا همه مردم ایران با واسطه یا بی واسطه با دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط هستند و این سرمایه عظیم بدون ایجاد بار برای بودجه عمومی کشور و توسط مردم ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد متعلق به مردم بوده و ما امین مردم هستیم، افزود: نمایندگان مجلس باید پرچمدار حمایت از دانشگاه باشند.

رئیس هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد با تقدیر از توسعه تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه اصافه کرد: باید تحصیلات تکمیلی را توسعه داد و نیاز کشور را پاسخ داد و حتی اگر لازم بود باید از استادان ایرانی مقیم خارج از کشور نیز برای این امر مهم استفاده کرد.

ولایتی گفت: حمید میرزاده یک فرد علمی است و از ابتدا در عرصه های مختلف به عنوان یک مدیر اجرایی یار و یاور انقلاب بوده و هر جا که برود کار های سخت را بر عهده می گیرد و تلاش شبانه روزی می کند.

باید اعتبار مدارک دانشگاه آزاد از اعتبار مدارک دولتی بیشتر شود

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید