معاون وزیر علوم :‌ در دوره قبل، ۳۰۰۰ نفر بدون آزمون وارد دوره دکتری شده‌اند!

وی با تاکید بر این نکته که در دوره قبل، ۳۰۰۰ نفر بدون آزمون وارد دوره دکتری شده‌اند، اعلام کرد: وزارت علوم به تعهدات قبلی خود پای بند است
به گزارش ایسنا، دکتر مجتبی صدیقی در اولین نشست مشترک وزیر و معاونان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با نمایندگان استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در محل وزارت علوم برگزار شد، افزود: سیاست کلی این سازمان دراین دوره، افزایش کمیت، شفافیت بیشتر در کارها، عدالت در توسعه و توزیع امکانات، قانون گرایی و دفاع از حیثیت آموزش عالی به طور خاص است. وی با تاکید بر این نکته که در دوره قبل، ۳۰۰۰ نفر بدون آزمون وارد دوره دکتری شده‌اند، اعلام کرد: وزارت علوم به تعهدات قبلی خود پای بند است ولی در حال حاضر داوطبان بورس داخل و بورس خارج باید از طریق رقابت در آزمون وارد این دوره‌ها شوند و تبدیل بورس خارج به داخل هم غیرممکن است. معاون وزیرعلوم در خاتمه توسعه فرصتهای مطالعاتی را جزو سیاست‌های اصلی سازمان امور دانشجویان دراین دوره دانست.

کاربران ایسنا در اینباره نوشته اند:

افرادی که بدون آزمون وارد مقطع دکتری شده قطعا بدون حضور در کلاس و بدون امتحان دکتری گرفته و خواهند گرفت و این یعنی تضییع حقوق حقه همه ملت و زیر پا گذاشتن تمامی ارزشهای اسلامی که برای احیای آن جان فشانی و انقلاب کرده ایم . لذا لازم است ضمن حذف این قبیل افراد سو.د جو و رانت خوار و ویژه خوار از این دوره و ابطال مدارکشان این قبیل افراد شناسایی و رسما به ملت معرفی شوند .

هنوز که هنوزه دارن از باقیمانده های دولت قبل که در بورس دکترا پذیرفته شده اند (که بماند با چه معیار و ملاکی پذیرفته شده اند) مصاحبه به عمل میارن و دانشگاه ها دارن برای ترم دوم اونها رو پذیرش می کنن. با این احتساب باید منتظر بمونیم که این رقمی که اعلام شده بیشتر و بیشتر بشه و اون وقت جوانهای بیچاره ای که با این اوضاع که همه به اون واقف هستند و تنها روزنه امیدشان پذیرفته شدن در مقطع دکترا به امید یافتن شغل و تامین حداقل هزینه های خود هستند، هیچ راهی برای امرار معاش نداشته باشند…… اصلا بورس در حال حاضر که این همه فارغ التحصیل دکترا داریم و از طرفی این همه مشتاق تحصیل در این مقطع وجود دارند که با هزینه شخصیشان ادامه تحصیل خواهند داد؛ چه معنی ای دارد؟؟؟؟؟

معاون وزیر علوم :‌ در دوره قبل، ۳۰۰۰ نفر بدون آزمون وارد دوره دکتری شده‌اند!

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید