تصمیم جدید دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجوی پژوهش محور

هیات رئیسه دانشگاه آزاد مصوب کرد تمامی واحدهای دانشگاه آزاد باید از اعضای هیات علمی واحدهای مختلف این دانشگاه به منظور راهنمایی رساله های تحصیلی مقاطع ارشد و دکتری استفاده کنند و تنها در شرایط خاص، انتخاب استاد راهنما و مشاور از بین اساتید خارج از دانشگاه آزاد بلامانع است.

به نقل از: خبرگزاری مهر، در این جلسه، مقرر شد تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که مجوز اجرای دوره های تحصیلات تکمیلی را دارند، از اعضای هیات علمی واحدهای مختلف این دانشگاه واجد شرایط در دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) به منظور راهنمایی رساله های تحصیلی استفاده کنند و در شرایط خاص با تأیید هر واحد دانشگاهی مجری، دوره های تحصیلی تکمیلی انتخاب استاد راهنما و مشاور از بین متخصصان با مدرک دکتری خارج از دانشگاه آزاد اسلامی نیز بلامانع است.

همچنین در این جلسه راه اندازی کمیته ای با مسئولیت معاونت پ‍‍ژوهش و فناوری و با عضویت معاونان آموزشی و مرکز آزمون به منظور تهیه دستورالعمل پیشنهادی برای پذیرش دانشجوی پژوهش محور به تصویب رسید.

هیات رئیسه دانشگاه آزاد همچنین حذف محدودیت سنی برای پذیرش دانش آموختگان ممتاز بدون آزمون در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را تصویب کرد.

میرزاده در این نشست تأکید کرد: به رغم تعدد واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، این مجموعه آموزشی تنها یک هویت واحد دارد و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی موظف به همکاری با هم هستند.

میرزاده افزود: هر گونه انحصار و محدودیت در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برای استفاده از اساتید سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی باید برداشته شود.

تصمیم جدید دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجوی پژوهش محور

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید