برگزاری آزمون تخصصی دکتری در دانشگاه تبریز

آزمون تخصصی مرحله دوم آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۵ طی روزهای ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری در دانشگاه تبریز برگزار می شود.

 محمد تقی اعلمی معاون آموزشی دانشگاه تبریز با بیان اینکه مرحله دوم (ارزیابی تخصصی)، آزمون دکتری از دو بخش کتبی و مصاحبه تشکیل شده است، گفت: آزمون تخصصی کتبی روز ۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری در تمامی رشته ها در این دانشگاه برگزار می شود.

وی افزود: با توجه به آیین نامه آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D.)، پذیرش دانشجو در دانشگاه تبریز، امسال شامل فرآیند دو مرحله ای، سنجش علمی با ۲۰ درصد تاثیر، با برگزاری آزمون از طریق سازمان سنجش آموزش کشور و مرحله دوم شامل آزمون کتبی، مصاحبه و بررسی سوابق علمی داوطلبان با ۸۰ درصد تاثیر در پذیرش نهایی خواهد بود.

به گفته معاون آموزشی دانشگاه تبریز داوطلبان حاضر در جلسه آزمون مرحله اول (سنجش علمی) که برای آنها کارنامه مرحله اول توسط سازمان سنجش آموزش کشور صادر شده است در صورت دارا بودن حد نصاب مطابق کارنامه کد رشته محل های انتخابی که بر روی وبگاه سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است می توانند از تاریخ ۱۲ تا ۲۱ با مراجعه به وبگاه دانشگاه تبریز به نشانی www.tabrizu.ac.ir نسبت به ثبت نام برای ارزیابی تخصصی اقدام کنند.

اعلمی خاطرنشان کرد: امسال در دانشگاه تبریز ۲۴۵  دانشجو دکتری در دوره های روزانه، ۱۴۲ دانشجو در دوره های نوبت دوم، ۱۶ دانشجو در پردیس خودگردان دانشگاه و ۸ دانشجوبه صورت بورس  پذیرفته می شوند.

برگزاری آزمون تخصصی دکتری در دانشگاه تبریز

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید