به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، دکتر سید حسن حسینی با بیان این مطلب گفت: بنیاد ملی نخبگان سالانه تعدادی از واجدین شرایط که بالاترین امتیاز را از میان دانشجویان و یا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ها و مراکز آموزشی سراسر کشور که دارای افتخارات مورد تایید بنیاد ملی نخبگان هستند، بدون آزمون جهت تحصیل در مقطع دکتری تخصصی به دانشگاه ها و مراکز آموزشی داخل کشور معرفی می کند.

دکتر سید حسن حسینی  معاون فرهنگی و امور فرهنگی بنیاد ملی نخبگان درباره حداقل شرایط کسب این بورس تحصیلی گفت: دارا بودن افتخار مورد تایید بنیاد ملی نخبگان، فراغت از تحصیل مقطع کارشناسی ارشد حداکثر تا پایان شهریورماه سال 1393 و سن کمتر از 30سال تمام (متولدین 31/06/1363 به بعد) از جمله این شرایط محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به محدودیت ظرفیت، تعدادی از متقاضیان مشمول که بیشترین امتیازات آموزشی و پژوهشی را کسب کنند، جهت حضور در این دوره انتخاب می شوند، خاطرنشان کرد: بنابراین پس از انتخاب نهایی جهت  بهره مندی از این تسهیلات، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تنها بر اساس اولویت انتخابی اقدام به جایابی می کند و امکان معرفی به سایر مراکز مقدور نیست. از این رو متقاضیان با توجه به سطح آموزشی و پژوهشی خود، جهت افزایش امکان پذیرش، در انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر دقت کنند

تسهیلات بورس دکتری بدون آزمون شهید احدی.

دکتر سید حسن حسینی معاون فرهنگی و امور فرهنگی بنیاد ملی نخبگان افزود: هزینه های شهریه تحصیل در دوره دکتری دانشجویانی که مشمول بورس شهید احدی می شوند از سوی بنیاد ملی نخبگان پرداخت خواهد شد.

معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان در پایان یادآور شد:

در اولین دوره اعطای بورس دکتری شهید احدی در سال 91 بیش از 100 نفر و در دومین دوره در سال جاری هم 110 نفر جهت حضور در این دروه از سوی بنیاد ملی نخبگان به دانشگاه ها معرفی شدند.

علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به وبگاه بنیاد ملی نخبگان به مراجعه کنند.

فراخوان : http://www.bmn.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=1389

بنیاد ملی نخبگان سازمانی ایرانی است که به شناسایی، جذب و پشتیبانی مادی و معنوی از نخبگان می‌پردازد. اساسنامه این سازمان در پانصد و شصت و دومین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دهم خردادماه ۱۳۸۴ تصویب شد. هیأت امنای بنیاد در ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۵ اولین جلسه خود را تشکیل داد. رئیس این بنیاد، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور است