میرزاده: اگر بخواهیم پیشرفت داشته باشیم، باید در تحصیلات تکمیلی پیشرفت کنیم

صبح امروز جلسه هیئت امنای استان ایلام به منظور تعیین بودجه 94 با حضور حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و هیئت امنای استان برگزار شد.

بودجه استان ایلام از حیث درآمد هزینه 37 میلیارد تومان و از حیث منابع و مصارف 49 میلیارد تومان با اصلاحاتی مورد تصویب قرار گرفت.

همچنین مقرر شد اصلاحات مورد نظر بودجه و برنامه منتهی به سال 94 که در جلسه مطرح شد در کمیسیون دائمی استان مطرح و به عنوان مصوبه هیئت امنا در اختیار معاون برنامه ریزی قرار گیرد.

ضمنا توجه به رویکردهای برنامه کلان دانشگاه از جمله جذب هیئت علمی توانمند، تاسیس شرکت های دانش بنیان، طرح های فرهنگی ماندگار و توسعه تحصیلات تکمیلی به عنوان مبنا و اساس بودجه ریزی و اصلاح برنامه قرار گرفت.

در این جلسه در خصوص جذب کمک های مردمی مقرر گردید تمهیدات لازم توسط هیئت امنا اندیشیده شود همچنین در پایان جلسه حسابرس، خزانه دار و نمودار کلان تشکیلاتی به تصویب رسید.

35f13cea-0304-4b04-b41e-607f085b0e43

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جریان این جلسه به جذب کمک های مردمی اشاره کرد و گفت: یکی از وجوه درآمدی جذب کمک های مردمی است و در تمام دنیا دانشگاه ها صندوق کمک های مردمی دارند. وابستگی شهریه در دانشگاه های معتبر دنیا زیر 25 درصد است که این نشان از ارتباط دانشگاه با صنعت و مردم است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به وظایف و اختیارات هیئت امنا اشاره کرد و گفت: از وظایف و اختیارات هیئت امنا می توان به ادغام، تجمیع، تغییر کاربری واحدها و انتخاب سرپرست واحدهای دانشگاهی اشاره کرد.

وی به تجمیع واحدها اشاره کرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی از 470 واحد به 400 واحد رسیده و 72 واحد آن در واحدهای مادر تجمیع و یا ادغام شده اند. درختی که حرص نشود یا میوه نمی دهد یا میوه بی کیفیت می دهد. این مهم نیست که تنها واحد داشته باشیم مهم این است که واحد با کیفیت داشته باشیم.

همچنین وی هیئت امنای استانی را جزو ارکان دانشگاه آزاد برشمرد.

ضرورت ایجاد دانشکده‌های تخصصی دامپروری و کشاورزی در ایلام

میرزاده با اشاره به تجمیع واحدهای زیانده بیان کرد: اگر واحدی سودده نیست آن واحد را می توان به دانشکده تخصصی تبدیل کرد در ایلام کارهای دامپروری و کشاورزی اهمیت دارد که می توان دانشکده های تخصصی در این حوزه ها را ایجاد کرد.

حمید میرزاده افزود: تا پایان سال 96 دانشگاه آزاد اسلامی باید 33 پارک علم و فناوری، 800 شرکت دانش بنیان و 150 مرکز رشد داشته باشد که اکنون تعداد 54 مرکز رشد، 420 شرکت  دانش بنیان داریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از دانشگاه های نسل سوم یاد کرد و گفت: دانشگاه آزاد باید به طرف نسل سوم دانشگاه ها یعنی دانشگاه کارآفرین حرکت کند. دانشگاهی که در آن ارتباط بین استاد و دانشجو پیش از بیش باشد.

وی به اهدای وام به شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و اظهار داشت: به منظور توسعه شرکت های دانش بنیان قراردادی با بانک پاسارگاد بسته ایم که مقرر شده است به شرکت هایی که طرح کسب و کار آماده دارند وامی با بهره 12 درصد داده شود.

در این جلسه رئیس دانشگاه آزاداسلامی با اشاره به عدم وابستگی این نهاد آموزشی به بودجه عمومی کشور، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاهی غیر دولتی می بایست شاخصه های موسسات خصوصی یعنی چابکی را داشته باشد.

میرزاده در خصوص بودجه پژوهشی گفت: بودجه پژوهشی باید 15 درصد باشد که 5 درصد از شهریه، 5 درصد از درامدهای اقتصادی و 5 درصد از درآمد مازاد تامین شود.

در رابطه با حقوق و دستمزد کارکنان و اعضای هیات های علمی استان ایلام نیز سیاست های ابلاغی سازمان مرکزی به تایید و تصویب اعضای هیات امنای استان کرمانشاه رسید

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اگر بخواهیم پیشرفت داشته باشیم باید در تحصیلات تکمیلی پیشرفت کنیم گفت: امسال در کارشناسی ارشد رشد خیلی خوبی داشتیم طبق برنامه مصوب باید در سال 94، 524 هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی داشته باشیم که امسال به این عدد نزدیک شده ایم و برنامه داریم که این تعداد را به یک میلیون نفر برسانیم که این کار ملزم به داشتن تجهیزات و هیئت علمی است.

همچنین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه گفت: امسال تعداد ثبت نام کنندگان 200 هزار نفر بیشتر بود و این بخاطر رشد تحصیلات تکمیلی و نشاط سیاسی ، علمی، فرهنگی و دینی که در دانشگاه بوجود آمده است بوده است.

میرزاده: اگر بخواهیم پیشرفت داشته باشیم، باید در تحصیلات تکمیلی پیشرفت کنیم

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید