نماینده رشت در مجلس: دانشگاه آزاد سعی در پرکردن خلأ تحصیلات تکمیلی دارد

نماینده مردم رشت در مجلس، با بیان اینکه “حرف‌هایی که علیه پذیرش دکتری در دانشگاه آزاد زده می شود برای رضای خدا نیست” گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه پذیرش دانشجویان مقطع دکتری پیشگام شده است و سعی بر پر کردن این خلا دارد.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، غلامعلی جعفرزاده اظهار کرد: پذیرش دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع دکتری باعث افزایش سطح علمی کشور خواهد شد و افتخاری برای کشور است.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، ادامه داد: تا پیش از این جوانان کشور ما که علاقمند به ادامه تحصیلات تکمیلی بودند، اما امکان تحصیل آنها در داخل فراهم نبود مجبور به سفر به کشورهای دیگر نظیر آذربایجان، ترکیه و مالزی و… بودند که در این کشورها مشکلات زیادی برای آنان به وجود می‌آمد، از جمله خوابگاه‌ها به صورت مختلط بود که با فرهنگ ما در تضاد است.

 

عضو فراکسیون فرهنگیان یادآور شد: این مسایل لزوم برنامه‌ریزی برای پذیرش دانشجویان تحصیلات تکیمیلی در داخل را می‌طلبید، که در این زمینه دانشگاه آزاد اسلامی پیشگام شده است و سعی در پر کردن این خلا دارد.

 

جعفرزاده همچنین با بیان اینکه دانشجویان مقطع دکتری نیز نباید تنها به عضویت هیئت علمی دانشگاه‌ها بسنده کنند، اظهار کرد: تصور ما این است که هرکسی دکتری می‌گیرد، باید عضو هیئت علمی دانشگاه بشود اما در دنیا این گونه نیست، به عنوان مثال در کشور آلمان کسی می‌تواند راننده ترانزیت باشد که حداقل مدرک تحصیلی او مهندسی مکانیک باشد و متناسب با مشاغل مختلف رشته‌های متنوع دارند.

 

وی همچنین درباره برخی مخالفت ها علیه پذیرش دانشجویان در مقطع دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: متاسفانه این‌گونه موضع گیری و صحبت ها برای رضای خدا نیست.

نماینده رشت در مجلس: دانشگاه آزاد سعی در پرکردن خلأ تحصیلات تکمیلی دارد

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید