تحصیل ۵۴درصد دانشجویان دکتری وارشد در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از حصیل ۵۴درصد دانشجویان دکتری وکارشناسی ارشد کشور در دانشگاه آزاد خبر داد.

 به نقل از دانشگاه آزاد هرمزگان، حمید میرزاده با تبریک دهه فجر و آغاز سی و نهمین سال استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی مرتبا به استان‌های کشور سفر و در جلسات هیات امنا شرکت می‌کند. خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان از دانشگاه‌های موفق است و در بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کشور از نظر سوددهی رتبه دوم را دارد.

میرزاده ادامه داد: در این استان بیش از ۳۲ هزار دانشجو تحصیل می‌کنند و این واحد دانشگاهی همه رشته‌ها را از کاردانی و دکتری دارا است. اکثریت دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی استان هستند و این واحد جزو مجموعه‌های موفق ما است.

وی با بیان اینکه در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی زیر نظر معاونت دانشجویی و فرهنگی طرحی اجرا می‌شود که در آن شرکت‌های دانش‌بنیان فرهنگی استقرار می‌یابند. این شرکت‌ها بر پایه مهارت، هنر و فن دانشجویان است، تصریح کرد: ۵۴درصد دانشجویان کارشناسی‌ارشد و دکتری کشور در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند و نزدیک به ۸۰درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی استان در این دانشگاه هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور با ورود به واحد بندرعباس دانشگاه آزاد اسلامی یادمان شهدای این واحد دانشگاهی را افتتاح و با نثار شاخه گل به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر عباس در مدت دو سال به پایان رسیده و امروز از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد.

میرزاده در ادامه به همراه معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی، مجموعه فرهنگی این واحد دانشگاهی را با زیر بنای ۶ هزار و ۳۰۰ متر مربع افتتاح کردند که بزرگترین مجموعه فرهنگی دانشگاه‌های استان هرمزگان است.

بعد از بازدید میرزاده از مجموعه فرهنگی و کتابخانه مرکزی واحد بندرعباس، مجموعه خدماتی، رفاهی و هنری این واحد نیز از سوی رئیس دانشگاه و معاون عمرانی افتتاح شد. این مجموعه دارای ۱۵ غرفه است که ۶ غرفه آن غرفه‌های فن و هنر و ۹ غرفه هم مربوط به خدمات دانشجویی و عرضه محصولات دانشجویی است.

در ادامه هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان بازدید کردند.

آنالیزور شناسایی انواع داروهای شیمیایی در نمونه پلاسمای خون و ادرار، جاذب پلیمری از بطری‌های پلاستیکی برای حذف آلاینده‌های زیست محیطی از آب‌های آلوده، پودر میکروجلبک (برای استفاده به عنوان مکمل غذایی)، صابون جلبک اسپیرودینا، کرم دریایی گیاهی و داروی ضد میگرن از جمله محصولات مهمی است که در این نمایشگاه عرضه شده است.

تحصیل ۵۴درصد دانشجویان دکتری وارشد در دانشگاه آزاد

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید