تحصیل ۶ هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاه های آلمان

وزیر امور خارجه آلمان گفت: درحال حاضر حدود ۶ هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاه های کشور آلمان تحصیل می کنند که بخشی از این دانشجویان در قالب بورس به این کشور می آیند.

 فرانک اشتاین مایر در جلسه بررسی همکاری های علمی و دانشگاهی در دانشگاه تهران گفت: دانشجویان ایرانی و آلمانی از یکدیگر دور بودند و به دلیل سردی روابط در بسیاری از ارتباطات علمی رنج می بردند.

وی با بیان اینکه روابط ایران و آلمان هیچگاه به طور کامل قطع نشده بود، افزود: ارتباط این دو کشور طی سال های گذشته مدیون فارغ التحصیلان دانشگاهی دو کشور بود که در قالب بورس و پروژه های تحقیقاتی با یکدیگر ارتباط و تبادل داشتند.

وزیر امور خارجه آلمان تاکید کرد: فارغ التحصیلان دانشگاهی سهم عمده ای در خصوص ارتباط دو کشور آلمان و ایران بازی کردند و این روند موفقیت آمیز بوده است.

اشتاین مایر گفت: کارهای زیادی باید انجام دهیم تا بتوانیم انسان ها را به یکدیگر برسانیم به این معنا که رابطه فرهنگی و علمی میان ملت ها ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: قصد داریم با همکاری ایران نمایشگاه مشترک فرهنگی برگزار کنیم.

وزیر امور خارجه آلمان با بیان اینکه ۶ هزار دانشجوی ایرانی در کشور آلمان تحصیل می کنند، افزود: بیش از ۶۰ سال گذشته اولین مدرسه آلمانی در شهر تهران راه اندازی شد که بسیاری از دانشجویان ایرانی فارغ التحصیل دانشگاه های آلمان از محصل های این مدرسه بوده اند.

اشتاین مایر تاکید کرد: امروز روز خاصی برای من است زیرا اولین سفر سیاسی خود را به ایران داشته ام که در این سفر نمایندگان پارلمان این کشور نیز من را همراهی می کنند.

وی با اشاره به حضور دانشجویان در جلسه امروز گفت: حضور جوانان در این سالن نشان دهنده علاقه دو کشور به یکدیگر است.

تحصیل ۶ هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاه های آلمان

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید