بنیاد ملی نخبگان براساس آیین‌نامه «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان‌ برتر دانشگاهی» تسهیلات ویژه‌ای رابرای دانش‌آموختگان‌ برتر دانشگاهها تحت عنوان جایزه شهید چمران، اعطا می‌كند.

 مهم‌ترین نكات این جایزه به شرح زیر است:

۱. دانش‌آموختگان دوره دكتری تخصصی (مورد تأیید وزارت علوم و وزارت بهداشت) و دوره فوق تخصصی (مورد تأیید وزارت بهداشت) می‌توانند از این جایزه استفاده كنند.

۲. دانش‌آموختگان مؤسسه‌ های علمی داخل كشور، حداكثر سه سال و دانش‌آموختگان مؤسسه های علمی خارج از كشور حداكثر شش سال پس از زمان دانش‌آموختگی مجاز به استفاده از این جایزه هستند.

۳. بررسی پرونده دانش‌آموختگان منوط به ثبت كامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان (http://soraya.bmn.ir) است و هیچ یك از مدارك به‌طور دستی تحویل نمی‌شود. علاوه براین باتوجه به محاسبه امتیازات از طریق نرم‌افزار تخصصی، لازم است:

۳-۱. همه اطلاعات به طور كامل در سامانه بارگذاری شود. بدیهی است تا تكمیل نهایی اطلاعات، فرایند بررسی آغاز نمی‌شود.

۳-۲. درخواست متقاضیان هر چهار ماه یك‌بار در سامانه بررسی و اعلام نتیجه می‌شود و صرفاً پس از پایان این زمان، امكان پاسخ‌گویی وجود خواهد داشت.

۴. دانش‌آموختگان باید اولاً حدنصاب لازم، دست‌كم ۴۵۰ امتیاز از «فعالیت‌های نخبگانی» را به‌دست آورند و ثانیاً حائز بیشترین امتیاز در بین سایر متقاضیان در دوره بررسی باشند.

۵. مصادیق «فعالیت‌های نخبگانی» به شرح زیر است:

الف. موفقیت‌های علمی در دانشگاه (آموزشی، پژوهشی، فنّاورانه و …)

ب. كسب جایزه‌های تحصیلی بنیاد

ج. برگزیده شدن در جشنواره‌های مورد تأیید بنیاد (مانند جشنواره های خوارزمی، رازی، فارابی، رویش و …)

د. برگزیده شدن در جشنواره‌های معتبر ادبی و هنری یا ‌قرآنی مورد تأیید بنیاد

هر یک از مصادیق فعالیت‌های نخبگانی دارای امتیازی خاص است و دانش‌آموختگان براساس امتیاز حاصل از مجموع فعالیت‌ها (و نه صرفاً احراز یكی از شرایط این بند) می‌توانند مشمول جایزه شهید چمران شوند.

چنانچه در هر مرحله از بررسی مشخص شود متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را بارگذاری كرده است، متقاضی نه‌فقط از این درخواست بلكه از تمامی تسهیلات بنیاد محروم می‌شود و عدم صداقت وی به دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام و به لحاظ حقوقی موضوع پیگیری می‌شود.

۶.  تسهیلات اعطایی به مشمولان به شرح زیر است:

۶-۱. گذراندن دوره پسادكتری زیرنظر استاد میزبان در یكی از دانشگاه‌ها یا پژوهشگاه‌های‌كشور مطابق مقررات بنیاد ملی نخبگان

۶-۲. دریافت حق‌الزحمه معادل با حقوق و مزایای استادیار پایه یك در سال پذیرش پژوهشگر

۶-۳. دریافت اعتبار ارتباطات علمی برای شركت در مجامع علمی داخلی و خارجی، عضویت در انجمن‌های علمی و …

۶-۴. پرداخت حق بیمه اشتغال و نیز حق بیمه تكمیلی پژوهشگر

۶-۵. اعطای جایزه فرهنگ (شامل وام خرید/ ساخت مسكن، هدیه ازدواج و سایر موارد مصوب)

گفتنی است، اعطای تسهیلات مذكور براساس مقررات بنیاد ملی نخبگان صورت می‌پذیرد.

۷. چنانچه با درخواست متقاضی موافقت نشود، متقاضی مجاز است با ارتقای فعالیت‌های نخبگانی خود و صرفاً یك بار دیگر درخواست خود را در سامانه بارگذاری كند.

مطالب پیشنهادی دیگر :


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Related Posts

آزمون دکتری

آغاز ثبت نام وام ضروری ویژه دکتری از ۱ مرداد

ثبت نام وام ضروری ویژه دکتری از یک مرداد ۹۵ آغاز می شود و تا ۱۵ مرداد ۹۶ ادامه خواهد داشت. مطالب پیشنهادی دیگر :جزییات ثبت نام در آزمون دکتری مدرسی معارف اسلامی دفاع برخی Read more…

آزمون دکتری

ابلاغ بخشنامه ساماندهی امور داوری پایان نامه ارشد و دکتری حرفه ای

معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه ساماندهی امور داوری پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای را ابلاغ کرد مطالب پیشنهادی دیگر :اشکالات پذیرش دوره دکتری از طریق آزموناعلام نتایج آزمون Read more…

آزمون دکتری

کسب رتبه ۱۳۱ دانشگاه آزاد درپایگاه ESI

مدیرکل گسترش علم و علم سنجی از آخرین به روزرسانی پایگاه استنادی  و ارتقا رتبه دانشگاه آزاد اسلامی در این پایگاه خبر داد مطالب پیشنهادی دیگر :دوره ویژه زبان عمومی آزمون دکتریموارد معدل پایین در Read more…

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید