تصویب رشته های جدید معماری/ دکتری تکنولوژی معماری می‌آید

تصویب رشته های جدید معماری در کارگروه تخصصی هنر
کارگروه تخصصی هنر شورای تحول علوم انسانی با ارایه گزارش عملکردی از تصویب رشته های جدید در معماری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، کارگروه تخصصی هنر، شورای تحول علوم انسانی با ارایه گزارش عملکردی از فعالیت های این کارگروه، از تصویب طرح بازنگری دوره کارشناسی ارشد معماری و انرژی از کارگروه فناوری و صنعت ساختمان خبر داد.

براساس این گزارش،بازنگری برنامه دوره دکتری معماری ، برنامه درسی و سرفصل دکتری معماری منظر و دکتری تکنولوژی معماری تصویب شد.

اعضای کارگروه های سه گانه فرعی معماری و شهرسازی تصویب شده و مقرر شد مکاتبه با وزارت علوم و هرگونه قرارداد برای حمایت از تألیف و تدوین کتب و منابع درسی متناظر با سرفصل های مصوب کارگروه معماری، با هماهنگی این کارگروه باشد.

براساس این گزارش، برنامه درسی کارشناسی ارشد مهندسی معماری منظر ، دکتری معماری منظر ، کارشناسی ارشد تکنولوژی (فناوری) معماری با گرایش های معماری، بیونیک و معماری دیجیتال، کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت، کارشناسی ارشد مدیریت ساخته ها، کارشناسی ارشد معماری و انرژی، برنامه رشته کارشناسی ارشد مرمت و احیاء ابنیه و بافت های تاریخی با دو گرایش؛ حفاظت و مرمت میراث معماری وحفاظت و مرمت میراث شهری، دکتری شهرسازی و کارشناسی مهندسی شهرسازی تصویب شد.

همچنین گزارش کارگروه فرعی معماری مبنی بر تأئید سرفصلهای دروس ارائه شده از دانشگاه علم و صنعت ایران به منظور تسویه حساب با مجریان مربوطه تصویب شده و پیش‌نویس سند تحول و ارتقاء معماری و شهرسازی تدوین شد.

براساس این گزارش، مباحثی پیرامون برنامه دکتری رشته معماری اسلامی و ضرورت ابقاء یا حذف واژه «اسلامی» با توجه به وضعیت موجود این رشته و نگرانی برخی اعضاء کارگروه از عدم کارآیی این رشته با سرفصل و اساتید موجود مطرح شد.

همچنین برنامه ریزی برای برگزاری نشست تخصصی پیرامون چیستی، مفهوم شناسی و مبانی نظری «معماری اسلامی» در سه سطح اعضاء کارگروه معماری شورای تحول،‌ اساتید معماری دانشگاه‌های تهران و اساتید معماری دانشگاه‌های کشور انجام شد.

منبع : مهر نیوز

تصویب رشته های جدید معماری/ دکتری تکنولوژی معماری می‌آید

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید