توسعه تحصیلات تکمیلی اولویت اصلی واحد رودهن

در گفتگو با روسای دانشگاه‌های آزاد اسلامی اعلام شد

 دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است که 428 واحد و مرکز دانشگاهی دارد و در حال حاضر، حدود 1.7 میلیون نفر دانشجو در دانشگاه آزاد تحصیل می‌کنند. در هر کدام از این واحدها برنامه‌های دانشگاهی و علمی مشخصی در حال پیگیری است و روسای این واحدها برای آینده دانشجویانشان می‌کوشند. در سلسله گفتگوها با روسای دانشگاه‌های آزاد اسلامی عملکرد واحد، شرایط کنونی و برنامه‌های آینده آنها در زمینه حرکت در مسیر اقتصاد دانش بنیان مورد بررسی قرار گرفته است. 
IMG_3884

رئیس واحد رودهن در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز توسعه تحصیلات تکمیلی را اولویت اصلی این واحد دانشگاهی در سال جاری دانست و خاطر نشان کرد: علاوه بررشته هایی که تاکنون تصویب شده، اقداماتی نیزدر خصوص تصویب و توسعه تحصیلات تکمیلی براساس چشم انداز تدوین شده، صورت گرفته و در حال انجام است.

 

نقی شجاع رئیس واحد رودهن، ضمن معرفی دانشگاه آزاد اسلامی گزارشی ازعملکرد 33 ساله و دستاورد‌ها و فعالیت‌های علمی، پژوهشی، دانشجویی، فرهنگی و عمرانی ارائه کرد و گفت: با توجه  به پتانسیل خوب دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه واحد رودهن، از تمامی استادان،کارکنان و دانشجویان درخواست دارم تا همت بیشتری نسبت به ارتقاء علمی و پژوهشی داشته، سعی و تلاش خود را به مسائل تحقیقاتی معطوف و استعدادهای خود را شکوفا کنند و علاوه بر تلاش‌های علمی و آموزشی و پژوهشی در عرصه‌های مختلف فرهنگی و هنری و اختراعات علمی که بستر آن امروزه در دانشگاه کاملا مهیاست، کوشا باشند.

 

او گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با 31 سال فعالیت و تلاش و بالندگی در عرصه علم و دانش و پژوهش توانسته به نوبه خود در سطح کشور و منطقه نقش ارزشمندی ایفا کند.

 

IMG_3909

 

شجاع افزود: این واحد دانشگاهی در آبان سال 1362 با هدف بالا بردن سطح اطلاعات علمی مردم در زمینه‌های مختلف و تعلیم و تربیت نیروهای متخصص و متعهد جهت رفع نیازهای علمی و فنی جامعه وارد عرصه آموزش عالی کشور شد. از آن سال تاکنون این واحد توانسته است به پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه های مختلف علمی نایل آید و از نظر کیفیت و کمیت فضای آموزشی و ارتقای سطح علمی با بهترین دانشگاه‌های کشور قابل مقایسه است. در حال حاضر سایت بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در25کیلومتری تهران و از نزدیک‌ترین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به پایتخت به شمار می‌رود وبا کلیه امکانات مدرن آزمایشگاهی، خدمات رفاهی، آموزشی، سالن‌های آمفی تئأ‌تر، سالن ورزشی چند منظوره استاندارد بین المللی درشرق استان تهران درحال درخشیدن است.

 

IMG_3925

 

رئیس واحد رودهن اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی واحدرودهن اکنون دارای73 هزار مترمربع ، فضای آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی، 18000 دانشجو، 410 عضو هیأت علمی تمام، 620 کارمند، 15 رشته دکتری، 45 رشته کار‌شناسی ارشد و بیش از100 رشته کار‌شناسی است. تعداد کثیری از دانش آموختگان فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن حدود 75 هزار نفر هم اکنون در مشاغل مختلف جامعه کاری کشور مشغول به فعالیت هستند.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن تصریح کرد: علاوه بر توسعه کمی قابل ملاحظه دانشگاه آزاد اسلامی، توجه همزمان به توسعه کیفی و ارتقاء سطح علمی آن نیز مدنظر بوده وبه همین دلیل دانشگاه آزاد اسلامی توانسته در رنکینگ دانشگاه های بزرگ دنیا رشد چشمگیری داشته باشد و این دستاورد نه تنها برای دانشگاه بلکه برای جامعه علمی کشور افتخار بزرگی به حساب می آید.

 

شجاع اظهار داشت: ظرفیت‌های بسیار مناسبی برای توسعهٔ تحصیلات تکمیلی در واحد رودهن وجود دارد و توسعه جهشی تحصیلات تکمیلی می‌تواند باعث توسعه همه جانبه منطقه شود. مدیران گروه در واقع هدایت‌گران دانشجویان و دانشگاه هستند و اعتقاد داریم با همکاری، همفکری و همدلی استادان، دانشجویان، کارکنان و مسئولان دانشگاه می‌توان به اعتلای دانشگاه سرعت بخشید و در این میان مدیران گروه می‌توانند نقش بی‌بدیلی ایفا کنند.

 

IMG_3927

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن بیان کرد: دانشگاه زمانی به پویایی و بالندگی می‌رسد که به سمت کیفی سازی حرکت کند و دهه چهارم در دانشگاه اسلامی دهه کیفی سازی است و یکی از راه‌های کیفی سازی علم، پژوهش محوری است. کیفی سازی در دانشگاه با توسعه تحصیلات تکمیلی محقق می‌شود در ارتقاء سطح کیفی تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم.

 

شجاع ایجاد، حمایت و توجه به شرکت های دانش بنیان رایکی از نیازهای اساسی فضای علمی کشور دانست و گفت که دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از بال های آموزش عالی کشور در این راه ورود پیدا کرده و انشاءالله با برنامه ریزی های انجام شده طی سه سال آینده شاهد ارتقای تولیدات دانش بنیان در دانشگاه خواهیم بود که این امر با توجه به سیاستگذاری های مدون در جهت رفع نیازهای کشور، منشاء اثر خواهد بود.

 

IMG_3874

توسعه تحصیلات تکمیلی اولویت اصلی واحد رودهن

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید