توضیحات معاون دانشجویی دانشگاه تهران درباره شهریه دانشجویان دکتری

معاون آموزشی دانشگاه تهران در پی اظهارات جمعی از دانشجویان مقطع دکتری رشته‌های علوم انسانی پردیس البرزاین دانشگاه به نحوه دریافت شهریه، در پاسخ به ایرادات وارد شده، گفت: روال دریافت شهریه و تضمین پرداخت آن طبق اساسنامه پردیس البرز انجام می‌شود.

طبق نامه‌ای که جمعی از دانشجویان مقطع دکترای رشته‌های علوم انسانی ورودی 92 پردیس البرز دانشگاه تهران منتشر کرده‌اند، این دانشجویان به نحوه دریافت شهریه دراین پردیس اعتراض داشته و از مسوولان امر خواستار پیگیری موضوع شده‌اند.
این دانشجویان با اشاره به اینکه شهریه ورود به مقطع دکترا در رشته‌های علوم انسانی مطابق با مقررات وزارت علوم چهل و پنج میلیون تومان است، مدعی شدند که پردیس البرز از این مبلغ مقدار نه میلیون را به صورت نقدی از دانشجویان دریافت می‌کند و بابت  سی و شش میلیون باقی مانده خواستار معادل صد میلیون سند تضمینی شده است.
دکتر قمصری معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه مکانیزم پرداخت و تضمین شهریه طبق اساسنامه‌ای که به تصویب هیات امنای دانشگاه می‌رسد در هر یک از پردیس‌های کیش و البرز پیش بینی شده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه در هر پردیس تنها تعداد یک یا دو دانشجوی دکتری ممکن است پذیرش شود. در صورتی که این دانشجویان بعد از یک ترم به هر دلیلی تشخیص دهند که ادامه تحصیل ندهند دانشگاه با مشکل جدی مواجه می‌شود.
وی ادامه داد: برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلاتی از ابتدا در اساسنامه پردیس‌های دانشگاه تهران تضمینی برای دریافت شهریه دانشجویان دکتری پیش بینی شده است.
دکتر قمصری معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه دانشکده‌های معمولی این دانشگاه معمولا با چنین مشکلاتی در مورد دانشجویان دکتری مواجه نمی‌شوند، اضافه کرد:

به همین دلیل چنین پیش بینی برای سایر دانشکده‌ها وجود ندارد. اما چون در پردیس‌ها همواره این احتمال وجود دارد که دانشجویان مقطع دکتری از ادامه تحصیل صرف نظر کنند در اساسنامه چنین تضمیناتی در نظر گرفته شده است.
وی با تاکید بر اطلاع قبلی دانشجویان مقطع دکتری در مورد نحوه دریافت شهریه توسط دانشگاه تصریح کرد:

دانشجویان از همان ابتدا و پیش از ثبت نام در جریان روال پرداخت شهریه قرار می‌گیرند و این گونه نیست که از دانشجویی به زور شهریه اضافی دریافت شود.

توضیحات معاون دانشجویی دانشگاه تهران درباره شهریه دانشجویان دکتری

مطالب پیشنهادی دیگر :

One thought on “توضیحات معاون دانشجویی دانشگاه تهران درباره شهریه دانشجویان دکتری

 • فوریه 18, 2014 at 7:57 ق.ظ
  Permalink

  چرا سه برابر سند تضمین می گیرند؟؟!!
  مگر دانشجو سابقه کلاهبرداری دارد؟؟!!
  اگر دانشگاه از منافع خود نگران است لااقل یک برابر (معادل) کل شهریه دانشجو را سند بگیرد

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید