افزایش چشمگیر جذب دکتری پژوهش محور در دانشگاه علم و صنعت

«محمد سعید جبل عاملی» رییس دانشگاه علم و صنعت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: توسعه دوره های دکتری پژوهش محور دانشگاه علم وصنعت نسبت به سال گذشته بسیار چشمگیر بوده اما هنوز ایده آل نیست.

«محمد سعید جبل عاملی» رییس دانشگاه علم و صنعت برگزاری دوره های دکتری پژوهش محور را یکی از عوامل مهم در برطرف شدن نیازهای کشور برشمرد و گفت: دانشجویان این دوره ها از ابتدا کار بر روی یک پروژه نیازمحور را به عنوان موضوع تحصیل خود انتخاب می کنند و تا پایان دوره، آن را به سرانجام می رسانند که شرط فارغ التحصیلی این دانشجویان، اتمام موفقیت آمیز پروژه است.

وی مدیریت طرح های کلان کشور به سمت پایان نامه های دکتری و کارشناسی ارشد را از دیگر عوامل موثر در پیوند صنعت و دانشگاه عنوان کرد.

دکتری پژوهش محور

«محمد سعید جبل عاملی» رییس دانشگاه علم و صنعت از آغاز فعالیت پژوهشگاه علم و صنعت ایران از ابتدای سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: این پژوهشگاه با هدف توسعه فعالیت های ارتباط با صنعت راه اندازی شده و 12 پژوهشکده ذیل آن به فعالیت در حوزه های مختلف صنعتی خواهند پرداخت.

وی، اصلی ترین مشکل دانشجویان به ویژه در تحصیلات تکمیلی را کمبود زیرساختهای تحقیقاتی و تجهیزات آزمایشگاهی ذکر کرد و گفت: بسیاری از تجهیزات آزمایشگاهی قدیمی هستند که امیدواریم با اختصاص بودجه و امکانات به روز و جدید، زمینه ارتقای کیفی آموزش در دوره های تحصیلات تکمیلی بیش از پیش فراهم شود.

افزایش چشمگیر جذب دکتری پژوهش محور در دانشگاه علم و صنعت

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید