جزییات آمار قبول شدگان آزمون دکتری امسال به تفکیک جنسیتی

در آزمون دوره دكتري نيمه متمركز(PHD) سال ۱۳۹۲ تعداد ۲۱۷ هزار و ۸۶۶ نفر ثبت نام كردند، كه ۸۹ هزار و ۶۹۵ نفر آنها (۴۱ و ۱۷ صدم درصد) زن و ۱۲۸ هزار و ۱۷۱ نفر (۵۸ و ۸۳ صدم درصد) مرد بودند.


آمار داوطلبان آزمون دكتري نيمه متمركز سال ۱۳۹۲ نسبت به آمار داوطلبان آزمون دكتري نيمه متمركز سال ۹۱ تعداد ۳۹ هزار و ۴۱۳ نفر بيشتر است.
از مجموع داوطلبان حاضر در جلسه آزمون دكتري، ۷۳ هزار و ۹۳۷ نفر را داوطلبان زن و ۱۰۲ هزار و ۸۱۰ نفر را داوطلبان مرد تشكيل مي دادند و به عبارت ديگر، ۴۱ و ۸۳ حاضران در جلسه آزمون، زن و ۵۸ و ۱۷ صدم درصد آنها مرد بودند.
آزمون اختصاصي و استعداد تحصيلي در نوبت صبح و آزمون زبان خارجي داوطلبان دكتري نيمه متمركز در نوبت بعدازظهر روز جمعه، ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۱ در ۳۷ شهرستان و ۱۱۴ حوزه امتحاني برگزار شد و جمعا ۱۷۶ هزار و ۷۴۷ نفر (۸۱ و ۱۳ صدم درصد) در جلسه آزمون حاضر و ۴۱ هزار و ۱۱۹ نفر (۱۸ و ۸۷ صدم درصد) غائب بودند.

از مجموع ۴۵ هزار و ۴۳۸ نفر داوطلب مجاز به انتخاب رشته آزمون دكتري، تعداد ۳۷ هزار و ۱۳۴ نفر (۸۱ و ۷۲ صدم درصد مجازين) در مهلت تعيين شده انتخاب رشته خود را انجام دادند كه ۱۴ هزار و ۲۳۸ نفر آنها زن و ۲۲ هزار و ۸۹۶ نفر مرد بودند.
از مجموع افرادي كه در آزمون دكتري انتخاب رشته كردند تعداد ۲۱ هزار و ۲۰۳ نفر (حدود ۵۷ درصد) در رديف معرفي شدگان براي شركت در مصاحبه يك تا پنج كدرشته محل قرار گرفتند.
ظرفيت پذيرش دانشجو در آزمون دكتري نيمه متمركز سال ۱۳۹۲ را ۱۰ هزار و ۸۰۹ نفر ذكر كرد و گفت: براساس ظرفيت هاي اختصاص يافته، تعداد هشت هزار و ۱۸۰ نفر در دوره هاي روزانه، يك هزار و ۷۴ نفر در دوره هاي نوبت دوم، ۲۳۵ نفر در دانشگاه پيام نور، ۱۵۳ نفر در موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي و يك هزار و ۱۶۷ نفر در پرديس هاي خودگردان پذيرش خواهند شد.

جزییات آمار قبول شدگان آزمون دکتری امسال به تفکیک جنسیتی

مطالب پیشنهادی دیگر :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید