جزییات آمار قبول شدگان آزمون دکتری امسال به تفکیک جنسیتی

در آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز(PHD) سال ۱۳۹۲ تعداد ۲۱۷ هزار و ۸۶۶ نفر ثبت نام کردند، که ۸۹ هزار و ۶۹۵ نفر آنها (۴۱ و ۱۷ صدم درصد) زن و ۱۲۸ هزار و ۱۷۱ نفر (۵۸ و ۸۳ صدم درصد) مرد بودند.


آمار داوطلبان آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۲ نسبت به آمار داوطلبان آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۱ تعداد ۳۹ هزار و ۴۱۳ نفر بیشتر است.
از مجموع داوطلبان حاضر در جلسه آزمون دکتری، ۷۳ هزار و ۹۳۷ نفر را داوطلبان زن و ۱۰۲ هزار و ۸۱۰ نفر را داوطلبان مرد تشکیل می دادند و به عبارت دیگر، ۴۱ و ۸۳ حاضران در جلسه آزمون، زن و ۵۸ و ۱۷ صدم درصد آنها مرد بودند.
آزمون اختصاصی و استعداد تحصیلی در نوبت صبح و آزمون زبان خارجی داوطلبان دکتری نیمه متمرکز در نوبت بعدازظهر روز جمعه، ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۱ در ۳۷ شهرستان و ۱۱۴ حوزه امتحانی برگزار شد و جمعا ۱۷۶ هزار و ۷۴۷ نفر (۸۱ و ۱۳ صدم درصد) در جلسه آزمون حاضر و ۴۱ هزار و ۱۱۹ نفر (۱۸ و ۸۷ صدم درصد) غائب بودند.

از مجموع ۴۵ هزار و ۴۳۸ نفر داوطلب مجاز به انتخاب رشته آزمون دکتری، تعداد ۳۷ هزار و ۱۳۴ نفر (۸۱ و ۷۲ صدم درصد مجازین) در مهلت تعیین شده انتخاب رشته خود را انجام دادند که ۱۴ هزار و ۲۳۸ نفر آنها زن و ۲۲ هزار و ۸۹۶ نفر مرد بودند.
از مجموع افرادی که در آزمون دکتری انتخاب رشته کردند تعداد ۲۱ هزار و ۲۰۳ نفر (حدود ۵۷ درصد) در ردیف معرفی شدگان برای شرکت در مصاحبه یک تا پنج کدرشته محل قرار گرفتند.
ظرفیت پذیرش دانشجو در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۲ را ۱۰ هزار و ۸۰۹ نفر ذکر کرد و گفت: براساس ظرفیت های اختصاص یافته، تعداد هشت هزار و ۱۸۰ نفر در دوره های روزانه، یک هزار و ۷۴ نفر در دوره های نوبت دوم، ۲۳۵ نفر در دانشگاه پیام نور، ۱۵۳ نفر در موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و یک هزار و ۱۶۷ نفر در پردیس های خودگردان پذیرش خواهند شد.

جزییات آمار قبول شدگان آزمون دکتری امسال به تفکیک جنسیتی

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید