جزییات انتخاب رشته آزمون دکتری امسال اعلام شد

انتخاب رشته داوطلبان دوره دکتری تخصصی نیمه متمرکز سال 1393 که مجاز به انتخاب رشته شده اند، از امروز

(چهارشنبه سوم اردیبهشت) آغاز شد.


در آزمون دوره دکتری تخصصی (PHD) که در روز 16 اسفندماه سال گذشته برگزار شد، 49 هزار و 350 نفر مجاز به انتخاب رشته شده اند.

گزینش و پذیرش نهایی در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 1393 از بین داوطلبان معرفی شده برای بررسی سوابق علمی، پژوهشی و مصاحبه به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی براساس نمره کد حاصل  سی درصد نمره آزمون(نمره کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل های تراز شده دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد) و 70 درصد نمره بررسی سوابق علمی، پژوهشی و مصاحبه (نمره حاصل از سوابق علمی و پژوهشی به میزان  پنجاه درصد و مصاحبه به میزان  بیست درصد) که توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به سازمان سنجش ارسال می شود

با توجه به اولویت کد رشته محل های انتخابی، ظرفیت و سهمیه داوطلبان صورت خواهد گرفت.

افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده اند از امروز تا روز شنبه ششم اردیبهشت ماه فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

 

نتایج آزمون دکتری تخصصی سال 1393 از ساعت 18 روز یکشنبه (31 فروردین ماه) بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است و داوطلبان می توانند با وارد کردن شماره داوطلبی و سایر مشخصات فردی (نام خانوادگی، نام، شماره شناسنامه، سال تولد) نسبت به رؤیت کارنامه اولیه اعلام نتیجه اقدام کرده و درصورت لزوم از آن پرینت بگیرند.

کل ظرفیت پذیرش دوره دکتری 11 هزار و 979 نفر است که از این تعداد 8 هزار و 254 نفر بدون شهریه و در نوبت روزانه پذیرفته خواهند شد و سایر پذیرفته شدگان نیز شهریه پرداز هستند که در نوبت دوم، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی- غیردولتی و پردیس ها پذیرفته می شوند.

در سال جاری تعداد 109 نفر برای بورس اعزام به خارج از میان پذیرفته شدگان نهایی دوره دکتری تخصصی انتخاب می شوند.

در آزمون دوره دکتری تخصصی کشور که در روز 16 اسفندماه سال گذشته برگزار شد، 240 هزار و 361 داوطلب با یکدیگر رقابت کردند که از این تعداد 105 هزار و 88 نفر در گروه علوم انسانی، 35 هزار و 149 نفر در گروه علوم پایه، 46 هزار و 110 نفر در گروه فنی و مهندسی، 22 هزار و 60 نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، 9 هزار و 785 نفر در گروه هنر، 3 هزار و 487 نفر در گروه علوم پزشکی، 2 هزار و 92 نفر در گروه دامپزشکی و 16 هزار و 590 نفر در گروه زبان بودند.

جزییات انتخاب رشته آزمون دکتری امسال اعلام شد

گزینش علمی مرحله اول (معرفی برای بررسی سوابق علمی، پژوهشی و همچنین مصاحبه) با توجه به ظرفیت پذیرش دانشجو در هریک از کد- رشته محل های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرنده دانشجو براساس نمره کل حاصل 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل های تراز شده دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد انجام خواهد شد.

فهرست اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت کد- رشته محل های تحصیلی مربوط برای بررسی سوابق علمی، پژوهشی و مصاحبه توسط دانشگاه ها و موسسات آموزشی ذیربط در نیمه دوم اردیبهشت ماه از طریق سایت سازمان منتشر می شود.

جزییات انتخاب رشته آزمون دکتری امسال اعلام شد

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید