جزییات تاثیر معدل موثر کارشناسی و ارشد در آزمون دکتری

تاثیر معدل موثر دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد ۲۰ درصد است که با ۸۰ درصد نمره کتبی در مجموع ۳۰ درصد نمره حاصل از آزمون دکتری را تشکیل می‌دهد.

نمره حاصل از 30 درصد نمره آزمون (نمره کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل های دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد) و 70 درصد نمره مصاحبه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با توجه به اولویت کد رشته و ظرفیت و سهمیه داوطلبان

دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تغییرات در آزمون دکتری سال ۹۳ گفت: تاثیر معدل موثر دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد ۲۰ درصد است که با ۸۰ درصد نمره کتبی در مجموع ۳۰ درصد نمره حاصل از آزمون را تشکیل می‌دهد.

وی افزود: آزمون ورودی دوره‌های نیمه متمرکز دکتری برای 7 گروه آزمایشی منحصرا در یک نوبت و در یک جلسه در روز جمعه 16 اسفند در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می‌شود و داوطلبان باید به سئوالات کلیه دروس اختصاصی، زبان خارجی و استعداد تحصیلی پاسخ دهند.

دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: سطح سئوالات امتحان اختصاصی 249 کدرشته امتحانی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد متعاقب فهرست مصوب شورایعالی برنامه ریزی است.

وی اظهار داشت: ضرایب دروس در هر یک کد رشته زبان خارجی با ضریب 1، استعداد تحصیلی با ضریب 1 و مجموع دروس تحصصی به عنوان یک ماده با ضریب 4 درنظر گرفته شده است.

دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور  افزود: گزینش علمی مرحله اول با توجه به ظرفیت پذیرش دانشجو در هر یک از کد رشته امتحانی و دانشگاه های پذیرنده دانشجو، بر اساس نمره کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل های تراز شده دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد انجام خواهد شد.

آزمون دکتری

وی خاطرنشان کرد: گزینش و پذیرش نهایی در دوره ورودی دکتری نیمه متمرکز سال 93 از بین داوطلبان معرفی شده به دانشگاه‌ها و بر اساس نمره حاصل از 30 درصد نمره آزمون (نمره کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل های دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد) و 70 درصد نمره مصاحبه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با توجه به اولویت کد رشته و ظرفیت و سهمیه داوطلبان صورت خواهد گرفت.

وی یادآور شد: دفترچه راهنمای کنکور نیمه متمرکز دکتری سال 93 ساعت 18 امروز دوم آذرماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می‌شود و داوطلبان می‌توانند از همین زمان نسبت به پرداخت وجه ثبت نام اقدام کنند.

دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون روز جمعه 16 اسفند برگزار می‌شود و کارت ورود به جلسه از روز 13 اسفند تا ساعت 24 روز 15 اسفند قابل پرینت است.

توکلی اضافه کرد: نتایج کارنامه در دهه سوم فروردین ماه 93 روی سایت قرار داده می‌‌شود و مجازین می‌توانند در نیمه اول اریبهشت ماه به انتخاب رشته بپردازند. اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت که انتخاب رشته کرده‌اند برای مصاحبه در نیمه دوم اردیبهشت ماه اعلام می‌شود و در نهایت نتیجه نهایی در نیمه اول شهریوماه 93 منتشر خواهد شد.

جزییات تاثیر معدل موثر کارشناسی و ارشد در آزمون دکتری

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید