جزییات پذیرش بدون آزمون مقطع دکتری دانشگاه امام خمینی قزوین

اعلام شرایط پذیرش بدون آزمون مقطع دکتری دانشگاه امام خمینی قزوین

پرداخت کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه سفرعلمی، پژوهانه برای انجام پایان نامه، بورس تحصیلی نخبگان، کمک هزینه فرصت مطالعاتی در دوره دکتری، تسهیلات محققان دوره‌های پسا دکتری، تسهیلات ساخت و خرید مسکن و بورس تحصیلی وزارت علوم در صورت قبولی در دوره دکتری

به گزارش ایسنا، دفتر استعدادهای درخشان هر دانشگاه، به نوعی از اصلی‌ترین مراجع تشویق هدایت و حمایت از دانشجویان به شمار می‌رود. در این بین ‌هم در استان قزوین، دفتر هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه بین المللی امام خمینی‌ (ره) پیشگام بوده است تا بتواند در مسیر تشویق و حمایت‌های دانشجویان نخبه این دانشگاه گام بردارد. حمایت‌هایی که به طور مسلم برای آشنایی با بسترها و تسهیلات و به منظور ایجاد انگیزه برای برنامه‌ریزی صحیح به منظور افزایش توانمندی و بهره‌گیری پربارتر از دانشجویان ایجاد شده است.

 

نوشین بیگدلی، مدیر امور دانشجویان استعدادهای درخشان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: دفتر استعدادهای درخشان این دانشگاه با هدف شناسایی، حمایت و هدایت دانشجویان ممتاز دانشگاه و فراهم کردن امکانات رفاهی و آموزشی و ارتقای سطح علمی آنان تشکیل شده است. تاکنون 800 نفر از دانشجویان این دانشگاه عضو این دفتر در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین شده‌اند.

 

وی با اشاره به مزایای عضویت دانشجویان در دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، خاطرنشان کرد: پرداخت کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه سفرعلمی، پژوهانه برای انجام پایان نامه، بورس تحصیلی نخبگان، کمک هزینه فرصت مطالعاتی در دوره دکتری، تسهیلات محققان دوره‌های پسا دکتری، تسهیلات ساخت و خرید مسکن و بورس تحصیلی وزارت علوم در صورت قبولی در دوره دکتری از جمله تسهیلات مناسب است که به دانشجویان برگزیده علمی و برگزیدگان المپیاد کشوری تعلق خواهد گرفت.

 

بیگدلی عنوان کرد: دانشجویان و دانش‌آموختگان برتر دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد که حائز شرایطی از جمله رتبه‌های نخست تا پانزدهم المپیادهای دانشجویی، دانشجویان نمونه کشوری و رتبه‌های نخست تا سوم جشنواره‌های معتبر علمی هستند، می‌توانند بدون شرکت در آزمون در مقطع بالاتر ادامه تحصیل دهند.

 

این مسئول اضافه کرد: دارندگان رتبه‌های اول تا پانزدهم مرحله نهایی مسابقات المپیاد دانشجویی کشور از تسهیلات بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد و نفرات نخست نیز از تسهیلات بدون آزمون در مقطع دکتری بهره‌مند خواهند شد.

 

مدیر امور دانشجویان استعدادهای درخشان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه امسال برای نخستین‌بار دانشجویان بدون آزمون در مقطع دکتری در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی پذیرش شده‌اند، اظهار کرد: این دانشجویان با توجه به عضویت در طرح استعدادهای درخشان و کسب عناوین برتر مسابقات و المپیاد کشوری در بیست رشته جذب این دانشگاه شده‌اند.

جزییات پذیرش بدون آزمون مقطع دکتری دانشگاه امام خمینی قزوین

جعفر احمدی، معاون توسعه تکمیلی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا بیان کرد: بهره گیری از استعدادهای برتر دانشجویان برگزیده علمی و المپیاد کشوری در قالب طرح استعدادهای درخشان از جمله اهداف است. یقینا اجرای این طرح می‌تواند ظرفیت و پتانسیل‌های موجود دانشجویان را شناسایی کند و آنان را مورد حمایت قرار دهد.

 

وی، استفاده ویژه از امکانات کتابخانه دانشگاه، برگزاری برنامه‌های فرهنگی ویژه، پرداخت کمک‌هزینه شرکت در کنفرانس‌های علمی برای ارائه مقاله، شرکت در کارگاه‌های آموزشی و انجام طرح‌های پژوهشی را از جمله امکانات و تسهیلات دفتر استعدادهای درخشان این دانشگاه برشمرد.

 

احمدی عنوان کرد: در سال جاری هشت نفر از تیم 10 نفره این دانشگاه حائز رتبه‌های برتر المپیاد دانشجویی کشوری شدند که این بیانگر توانایی‌ها و ظرفیت‌های این دانشگاه برای رشد و شکوفایی استعدادهای دانشجویان است.

 

این مسئول یادآور شد: دانشجویان دوره کارشناسی که حداقل دو نیم‌سال و حداکثر چهار نیم سال تحصیلی خود را با میانگین کل 17 گذرانده باشند می‌توانند با دارابودن مدال طلای المپیادهای علمی دانش‌آموزی و رتبه نخست جشنواره‌های فارابی، شیخ بهایی، خوارزمی و رازی علاوه بر رشته تحصیلی خود به طور هم‌ زمان در یکی از رشته‌های کارشناسی مکمل رشته نخست خود بدون پرداخت شهریه ادامه تحصیل دهند.

 

عبدالعلی آل بویه، رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه دانشجویان برگزیده علمی و المپیاد مسابقات قهرمانی کشور تلاش‌های بیشماری در فراگیری علم و دانش از خود نشان داده‌اند، اظهار کرد: بدون شک این دانشجویان با عضویت در طرح استعدادهای درخشان ضمن اینکه اهداف خود را با برنامه ریزی بیشتری می‌توانند انجام دهند، فرصت بهینه‌ای را به دست می‌آورند که از تسهیلات موجود در این طرح بهره‌مند شوند.

 

وی با اشاره به همایش تجلیل از استعدادهای درخشان این دانشگاه که چندی پیش با حضور دانشجویان برتر در این دانشگاه برگزار شد، عنوان کرد: برپایی این همایش فرصت بهینه‌ای برای سایر دانشجویان دانشگاه بود که با دانشجویان استعدادهای برتر آشنا شوند و از آنان در کسب علم و دانش الگوبرداری کنند.

 

آل بویه اضافه کرد: بدون شک بهره‌مند شدن جوانان در راه کسب دانش می‌تواند کشور را در سال‌های آینده در مقابل هرگونه تهدیدی بیمه کند. جوانان هر جامعه‌ای به نوعی آینده‌سازان آن کشور خواهند بود، یقینا اگر دانشجویان در راه کسب علم و دانش گام بردارند، نه تنها خدمت بزرگی به کشور می‌کنند و برای جامعه مفید خواهند بود، بلکه زندگی خود و فرزندانشان را در آینده تضمین خواهند کرد.

 

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین، دانشجویان برتر و برگزیدگان مسابقات علمی و المپیاد کشوری این دانشگاه را جزو استعدادهای برتر دانست و گفت: این دانشجویان قطعا می‌توانند با عضویت در طرح استعدادهای درخشان از تسهیلات مناسب و مزایای خوب آن استفاده بهینه کنند.

دانشگاه امام خمینی قزوین در یک نگاه :

 • سال تاسیس: ۱۳۷۰
 • وسعت: ۴۱۲ هکتار
 • تعداد دانشکده: ۶ دانشکده
 • مسجد دانشگاه: مساحت ۲۴۷۰ متر مربع /سال بهره برداری ۱۳۸۳
 • کتابخانه مرکزی دانشگاه: مساحت ۴۰۶۲ متر مربع /سال بهره برداری: ۱۳۷۸
 • تعداد رشته‌های مصوب کاردانی: ۲ رشته
 • تعداد رشته‌های مصوب کارشناسی ناپیوسته: ۱ رشته
 • تعداد رشته‌های مصوب کارشناسی پیوسته: ۳۹ رشته
 • تعداد رشته‌های مصوب کارشناسی ارشد پیوسته: ۱ رشته
 • تعداد رشته‌های مصوب کارشناسی ارشد نا پیوسته: ۶۰ رشته
 • تعداد رشته‌های مصوب دکتری: ۲۱ رشته
 • تعداد اعضای هیئت علمی: ۲۲۵ نفر
 • تعداد دانشجو یان ایرانی و غیر ایرانی: حدود ۸۰۰۰ نفر
جزییات پذیرش بدون آزمون مقطع دکتری دانشگاه امام خمینی قزوین

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید