تغییر در نحوه پذیرش دانشجویان دکتری پژوهش محور

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از بازنگری آیین‌نامه نحوه پذیرش دانشجویان دکتری پژوهش‌محور خبرداد و گفت:‌ آیین‌نامه جدید بلافاصله بعد از بازنگری اجرایی خواهد شد.

دکتر وحید احمدی معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با بیان اینکه دوره دکتری پژوهش‌محور در جهت پاسخ به نیازهای کشور با مجوز شورای گسترش آموزش عالی درابعاد مختلف صنعتی، کشاورزی، عمرانی، علوم انسانی و … در پژوهشگاه‌های مستقل وزارت علوم یا پژوهشکده های دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، تصریح کرد:

براساس این آیین‌نامه، دوره دکتری پژوهشی کاملاً تقاضا محوراست و طی آن یک سازمان یا دستگاه براساس قراردادی که با دانشگاه دارد هزینه دوره را تامین می‌کند و این دوره نیز در جهت برطرف کردن یکی از نیازهای آن دستگاه است.

 

دکتر وحید احمدی معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه میزان پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور به تقاضای دانشگاهها بستگی دارد، گفت: در واقع پس از بررسی حجم قراردادهای دانشگاه مربوطه با صنعت، مجوز پذیرش دانشجو از سوی وزارت علوم صادر خواهد شد و روال پذیرش با ابلاغی به سازمان سنجش از آن طریق صورت می‌گیرد.

 

دکتر وحید احمدی معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درادامه با بیان این نکته که دراجرای آیین‌نامه فعلی پذیرش دانشجویان دکتری پژوهش‌محور، اشکالاتی وجود دارد، اضافه کرد:

درمواردی پذیرش دانشجو بیش از حجم قرارداد دانشگاه‌ها با صنعت بوده است و این موضوع اعتراض دانشجویان را نیز در پی داشته است به همین دلیل در حال حاضر این موضوع در قالب بازنگری آیین‌نامه در دست بررسی است و درصورت اتمام بازنگری بلافاصله آیین‌نامه جدید اجرایی خواهد شد.

 

دکتر احمدی افزود : در واقع موسسه‌های پژوهش محور و دانشگاه‌ها به شرط داشتن استاد راهنما و طرح پژوهشی تقاضا محور امکان پذیرش دانشجو را دارند ولی در مواردی پذیرش بیش از حد طرح‌های موجود بوده است.

 

دکتر وحید احمدی معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درخاتمه یکی از مهمترین اهداف پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش‌محور را ارتباط بین دانشگاه و پروژه‌های صنعتی عنوان کرد.

تغییر در نحوه پذیرش دانشجویان دکتری پژوهش محور

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید