دانشگاه جامع علمی – کاربردی هم پا به عرصه دکتری گذاشت

معاون آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی از تصویب دوره دکتری حرفه ای در شورای برنامه ریزی این دانشگاه خبر داد.

رجبعلی برزویی در حاشیه مراسم گرامیداشت آغاز بیست و یکمین سال تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر، گفت: آیین نامه دوره دکترای حرفه ای در شورای برنامه ریزی دانشگاه جامع علمی کاربردی، تصویب شده است و پس از آن در دستور کار شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار خواهد گرفت تا بتوانیم دوره های دکترای حرفه ای را آغاز کنیم و در قالب آن طرح های کلان ملی کشور را به پیش ببریم.

وی درباره ایجاد رشته های جدید در این دانشگاه، گفت: امروز در شورای برنامه ریزی دانشگاه جامع علمی کاربردی، مجوز دوره هایی در حوزه ذوب فلزات و شمش های فولادی و ضایعات آن؛ بیوتکنولوژی در صنایع غذایی؛ پیشگیری از اعتیاد و گردشگری در مقطع کارشناسی ارشد صادر شد.

دانشگاه جامع علمی - کاربردی هم پا به عرصه دکتری گذاشت

وی  با بیان این که آیین نامه ارتقای مدرسان علمی کاربردی و نظام تمام وقت مدرسان علمی کاربردی نیز در دستور کار است، گفت: از این پس مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی به طور تمام وقت فعالیت خواهند کرد و همچون مدرسان نظری ارتقا پیدا می کنند.

رجبعلی برزویی معاون آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی  افزود:

بر اساس این آیین نامه دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز مربی، استادیار، دانش یار و استاد علمی کاربردی خواهد داشت.

برزویی با بیان این مراکز علمی کاربردی برای نخستین بار رتبه بندی می شود،گفت: نزدیک به هزار مرکز علمی کاربردی رتبه بندی می شود و نظام آموزشی، شهریه و بسیاری از شاخص های آنها بر اساس این رتبه بندی تغییر خواهد کرد.

معاون آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: تاکنون نزدیک به ۴۰ شاخص کمی و کیفی برای تعیین جایگاه مراکز طراحی شده است و امیدواریم آیین نامه مربوط تا دو ماه دیگر ابلاغ شود.

برزویی با بیان این که مراکز این دانشگاه تا پایان سال رتبه بندی می شود؛ اضافه کرد: بر اساس این رتبه بندی و با توجه به امکانات و خدمات مراکز، امکان اجرای دوره ها و نوع شهریه دریافتی در مراکز مختلف، متفاوت خواهد بود.

رجبعلی برزویی معاون آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی  در ادامه گفت: کاهش شهریه برای مراکزی که کیفیت آنها پایین تر است پیش بینی شده است و افزایش شهریه نیز باید با مصوبات هیئت امنا و هماهنگی وزارت علوم باشد.

وی درباره ادامه فعالیت دانشکده خبر گفت: مراکز جامع علمی کاربردی بر اساس شاخص های خاصی ارزیابی می شود که دانشکده خبر نیز بر اساس همین شاخص ها ارزیابی شده است.

رجبعلی برزویی معاون آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: بارها خواسته ایم که رییس قانونی دانشکده خبر معرفی شود که تاکنون این کار صورت نگرفته است.

وی گفت: هیچ مشکلی با دانشکده خبر نداریم و به محض این که آن حداقل هایی که از طرف ما اعلام شده است برآورده شود، دانشکده خبر دوباره فعالیت عادی خود را از سر خواهد گرفت.

برزویی افزود: پارسال برای دانشکده خبر دوره کارشناسی ارشد مصوب کردیم در صورتی که اگر نگاه ما مخالف بود، این اتفاق نمی افتاد.

وی با اشاره به این که اکنون فعالیت حدود پنجاه مرکز متوقف شده است،گفت: دانشکده خبر هم مثل یکی از این مراکز است و به محض این که این مشکلات برطرف شود بازگشایی می شود.

معاون آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی درباره ادامه فعالیت مرکز علمی کاربردی پرسپولیس گفت: این مرکز یکی از مراکز تخصصی است که سرفصل ها و دوره های جدیدی را در حوزه ورزش مطرح کرده که تاکنون وجود نداشته است.
وی افزود: این مرکز می تواند هر دوره جدیدی که در راستای ماموریت حوزه ورزش و سلامت ورزشی باشد در مجموعه فعالیت های خود بگنجاند که از جمله آنها می توان به خبرنگاری ورزشی اشاره کرد.

رجبعلی برزویی معاون آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: برای تقویت حوزه ورزش، از گسترش چنین مجموعه هایی استقبال می کنیم.

دانشگاه جامع علمی – کاربردی هم پا به عرصه دکتری گذاشت

مطالب پیشنهادی دیگر :

4 thoughts on “دانشگاه جامع علمی – کاربردی هم پا به عرصه دکتری گذاشت

 • آوریل 24, 2015 at 2:09 ب.ظ
  Permalink

  لیسانسه ها تون رو چجوری تحویل جامعه دادین که حالا میخواید دکتر تحویل بدین؟! فکرشم مضحکه.
  من مدرس این دانشگاه بودم یه سال. دانشجو تون آخرش با تهدید و اخطار کادر اداری به استاد نمره ی قبولی رو میگیره. با این وضعیت خجالت نمیکشین حرف از تربیت دانشجوی دکتری میزنین؟!

  Reply
 • مارس 6, 2014 at 12:12 ق.ظ
  Permalink

  جای بسیار تاسف است که با وجود بی سواد و کم سواد بودن بسیاری از فارغ التحصیلان مقطع کاردانی چگونه به خود اجازه می دهیم که حرف از کارشناسی ارشد بزنیم. آیا امکانات مناسب را برای دانشجو و مدرس فراهم کرده ایم.
  اصلا بازرسی و نظارت از مراکز علمی کاربردی چگونه صورت می گیرد؟
  آیا بهتر نیست که پیش از این همه بزرگ گویی ها به طور شفاف مشخص کنیم که دریافتی یک مدرس چقدر باید باشد و چگونه محاسبه می شود؟
  آیا به خود زحمت داده ایم تا ببینیم که چه قراردادی با یک مدرس و با چه شرایطی بسته می شود؟
  چرا برای مدرس علمی کاربردی فیش پرداختی در پایان ترم صادر نمی شود؟ زیرا می تواند به کمک آن دست بسیاری را رو کند.

  Reply
  • آوریل 24, 2015 at 2:11 ب.ظ
   Permalink

   دقیقا دوست عزیز

   Reply
 • اکتبر 13, 2013 at 4:14 ق.ظ
  Permalink

  آقای رئیس دانشگاه علمی و کاربردی خواهشن در کیفیت علمی شهرستان دقت کن بابا چه خبر همه بیسواد از دانشگاه شما مدرک می گیرند؟

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید