ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه علم و صنعت تا ۱۵ اردیبهشت

ثبت نام دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد متقاضی شرکت در دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه علم و صنعت ایران تا ۱۵ اردیبهشت ماه تمدید شد .

 دانشگاه علم و صنعت ایران درخواست دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون سال ۹۵-۹۴ را در چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (حمایت از استعدادهای درخشان) در رشته‏های مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، مهندسی شیمی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی راه آهن، مهندسی معماری و شهرسازی، مهندسی پیشرفت ،ریاضی، فیزیک و شیمی شده مورد بررسی قرار می ‏دهد.

 متقاضیان شرکت در دوره بدون آزمون مقطع دکتری می بایست دارای شرایط عمومی، داشتن حداقل معدل 15/50 در مقطع کارشناسی، داشتن حداقل معدل ۱۷ (بدون احتساب نمره پایان‏ نامه) در مقطع کارشناسی ارشد، کسب حداقل ۷۰ امتیاز از فعالیت‏های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه باشند که مطابق آئین‏ نامه الزامی است .

براساس این گزارش،  کسب حداقل نمره ۵۰ از آزمون زبان MCHE یا معادل آن در سایر آزمون‏ها قبل از آزمون جامع دکتری (مطابق با آئین‏ نامه دوره دکتری مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) از دیگر شرایط شرکت در دوره بدون آزمون مقطع دکتری دانشگاه علم و صنعت است .

دانش آموختگان حداکثر تا ۲ سال پس از فراغت تحصیل می‏توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برخوردار شوند (دانش آموختگان فروردین ماه سال ۱۳۹۲ به بعد)باشند.

 مدارک و شرایط لازم جهت ثبت نام، شامل گواهی فارغ التحصیلی کارشناسی به همراه معدل دوره و یا تکمیل فرم شماره ۱، گواهی فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات و یا تکمیل فرم شماره ۲،  سایر مدارک مطابق با موارد درخواست ثبت نام متقاضیان در سامانه گلستان، می شود.

متقاضیان می‏بایست حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۴فارغ التحصیل شوند.

متقاضیان صرفا می‏توانند در یکی از رشته‏ های همنام یا متناسب با رشته تحصیلی خود داوطلب شوند. دانش آموختگان دانشگاه‏های پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی، غیرانتفاعی، جامع علمی‏کاربردی و پردیس‏های بین‏ الملل(خودگردان) دوره‏های مجازی و نیمه حضوری مطابق آئین‏نامه مجاز به ورود به دوره دکتری این دانشگاه نیستند. مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/ ۱ ریال بابت هزینه ثبت ‏نام در نظر گرفته شده که داوطلب به صورت الکترونیکی در مسیر ثبت‏نام پرداخت می کنند. هزینه ثبت‏ نام به هیچ عنوان قابل استرداد نیست.

لازم به ذکر است ، پذیرش نهایی دانشجویان کارشناسی ارشد جهت ورود بدون آزمون در مقطع دکتری مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مقررات دانشگاه و تایید سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‏پذیرد.

بدیهی است تشکیل پرونده از سوی داوطلب به معنی پذیرش قطعی وی برای انجام مصاحبه نیست و نتایج پس از ارزیابی و امتیازدهی به فعالیت‏ها و سوابق داوطلبین تعیین و اعلام خواهد شد.

گفتنی است، متقاضیان ‏باید ثبت‏ نام اولیه خود را تا ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ ، به صورت غیرحضوری از طریق آدرس

https://golestan.iust.ac.ir/Forms/AuthenticateUser/main.htm انجام دهند و در صورت بروز هر گونه مشکل در انجام مراحل ثبت‌نام، با پست الکترونیک به نشانی golestan@iust.ac.ir تماس حاصل کنند.

 علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر از آیین نامه پذیرش، عناوین رشته ها و گرایش ها می توانند به نشانی اینترنتی دفتر استعداد های درخشان دانشگاه علم و صنعت ایران به آدرس : GTO.IUST.AC.IR مراجعه کنند.

لینک خبر

ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه علم و صنعت تا ۱۵ اردیبهشت

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید