جزییات تحول اساسی گرایش‌های ارشد و دکتری روانشناسی  اعلام شد

علی فتحی آشتیانی رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول علوم انسانی در گفت‌و گو با خبرنگار گروه دانشگاه درباره روند تحول در دورس  مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اظهار داشت:  پس از اتمام تحول در مقطع کارشناسی تحول در مقطع  ارشد و دکترای را آغاز کردیم، برای این مسئله شاخص‌هایی را در نظر گرفتیم.

به دلیل اینکه گرایش‌های زیادی در مقطع دکترا و ارشد وجود دارد و همچنین قصد نداریم تغییرات اساسی در این دورس ایجاد کنیم لذا پس از تدوین شاخص‌ها آنها را به  دانشگاه‌ها فرستادیم تا  آنها براساس معیارهای غنی‌سازی، بومی‌سازی و اسلامی سازی تعریف کنند.

علی فتحی آشتیانی رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول علوم انسانی  افزود:

پیش‌بینی ما این است که تا سال 94 برخی از گرایش‌های ارشد و دکتری را به شکل تحول یافته اجرایی کنیم.

وی گفت: پس از ارزیابی این شاخص‌ها و اطلاعاتی که به کارگروه ارسال می‌شود آنها را برای اجرا آماده می‌کنیم،کارگروه برای ایجاد تسریع در این فرآیند آنها را به دانشگاه‌ها فرستاده است و پیش‌بینی ما این است که تا یک سال آینده بیش از 20 گرایش روانشناسی و مشاوره در مقطع ارشد و دکتری داشته باشیم.

ارشد و دکتری روانشناسی

علی فتحی آشتیانی رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول علوم انسانی  با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های مسئولان دانشگاه در خصوص تحول در روانشناسی مساله تغییر ساختار دانشگاه‌ها و از بین رفتن گروه‌های روانشناسی است که به دلیل وجود گرایش‌های مختلف بوجود آمده بوده است،تصریح کرد:

ما به این گروه‌ها پیشنهاد داده‌ایم گروه‌های موجود را به مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هدایت کنند. لذا با این وجود تغییری در ساختار دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها ایجاد نمی‌شود.

علی فتحی آشتیانی رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول علوم انسانی با بیان اینکه دو برنامه برای کارشناسی ارشد و دکتری در نظر داریم که آنها را پیشنهاد دادیم ولی هنوز تصویب نشده است، گفت: یکی در خصوص مواد آزمون کارشناسی ارشد و دکتری است براین اساس هر داوطلبی باید  براساس گرایش خود موادی را امتحان دهد که اگر این پیشنهاد  تصویب شود برای اجرا عملیاتی خواهد شد.

وی یادآور شد: شانزده کمیته تخصصی برای گرایش‌های تخصصی  ارشد و دکتری تاسیس شده‌اند که روانشناسی بالینی، روانشناسی خانواده، روانشناسی شخصیت، تربیتی، اجتماعی، سلامت، مشاوره تحصیلی، مدرسه، توان بخشی، کودکان استثنایی، دینی و غیره از جمله انهاست.

علی فتحی آشتیانی رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول علوم انسانی اضافه کرد:

تشکیل این کمیته‌ها  برای تسریع تصویب دروس مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بوده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Related Posts

آزمون دکتری

کاهش آمار دانشجویان دکتری در سال تحصیلی جدید

معاون آموزش وزارت علوم گفت: در سال تحصیلی جدید ۷۲۷ هزار و ۴۰۰ نفر در دانشگاه های کل کشور پذیرش می شوند.

آزمون دکتری

حمایت از ۳ هزار پایان نامه تحصیلات تکمیلی توسط وزارت نفت

وزیر نفت گفت: از سال ۹۲ تاکنون این وزارتخانه از سه هزار پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری حمایت مالی کرده است.

آزمون دکتری

ابلاغ شیوه‌نامه دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد

شیوه‌نامه دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد با هدف ارتقای کیفیت در دوره های آموزش عالی از سوی فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید