تحول اساسی گرایش‌های ارشد و دکتری روانشناسی

جزییات تحول اساسی گرایش‌های ارشد و دکتری روانشناسی  اعلام شد

علی فتحی آشتیانی رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول علوم انسانی در گفت‌و گو با خبرنگار گروه دانشگاه درباره روند تحول در دورس  مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اظهار داشت:  پس از اتمام تحول در مقطع کارشناسی تحول در مقطع  ارشد و دکترای را آغاز کردیم، برای این مسئله شاخص‌هایی را در نظر گرفتیم.

به دلیل اینکه گرایش‌های زیادی در مقطع دکترا و ارشد وجود دارد و همچنین قصد نداریم تغییرات اساسی در این دورس ایجاد کنیم لذا پس از تدوین شاخص‌ها آنها را به  دانشگاه‌ها فرستادیم تا  آنها براساس معیارهای غنی‌سازی، بومی‌سازی و اسلامی سازی تعریف کنند.

علی فتحی آشتیانی رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول علوم انسانی  افزود:

پیش‌بینی ما این است که تا سال 94 برخی از گرایش‌های ارشد و دکتری را به شکل تحول یافته اجرایی کنیم.

وی گفت: پس از ارزیابی این شاخص‌ها و اطلاعاتی که به کارگروه ارسال می‌شود آنها را برای اجرا آماده می‌کنیم،کارگروه برای ایجاد تسریع در این فرآیند آنها را به دانشگاه‌ها فرستاده است و پیش‌بینی ما این است که تا یک سال آینده بیش از 20 گرایش روانشناسی و مشاوره در مقطع ارشد و دکتری داشته باشیم.

ارشد و دکتری روانشناسی

علی فتحی آشتیانی رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول علوم انسانی  با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های مسئولان دانشگاه در خصوص تحول در روانشناسی مساله تغییر ساختار دانشگاه‌ها و از بین رفتن گروه‌های روانشناسی است که به دلیل وجود گرایش‌های مختلف بوجود آمده بوده است،تصریح کرد:

ما به این گروه‌ها پیشنهاد داده‌ایم گروه‌های موجود را به مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هدایت کنند. لذا با این وجود تغییری در ساختار دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها ایجاد نمی‌شود.

علی فتحی آشتیانی رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول علوم انسانی با بیان اینکه دو برنامه برای کارشناسی ارشد و دکتری در نظر داریم که آنها را پیشنهاد دادیم ولی هنوز تصویب نشده است، گفت: یکی در خصوص مواد آزمون کارشناسی ارشد و دکتری است براین اساس هر داوطلبی باید  براساس گرایش خود موادی را امتحان دهد که اگر این پیشنهاد  تصویب شود برای اجرا عملیاتی خواهد شد.

وی یادآور شد: شانزده کمیته تخصصی برای گرایش‌های تخصصی  ارشد و دکتری تاسیس شده‌اند که روانشناسی بالینی، روانشناسی خانواده، روانشناسی شخصیت، تربیتی، اجتماعی، سلامت، مشاوره تحصیلی، مدرسه، توان بخشی، کودکان استثنایی، دینی و غیره از جمله انهاست.

علی فتحی آشتیانی رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول علوم انسانی اضافه کرد:

تشکیل این کمیته‌ها  برای تسریع تصویب دروس مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بوده است.

تحول اساسی گرایش‌های ارشد و دکتری روانشناسی

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید