راه‌اندازی دانشکده تحصیلات تکمیلی بین‌المللی دردانشگاه بوعلی سینا

رئیس دانشگاه بوعلی سینا گفت: این دانشگاه در برنامه راهبردی خود یک دانشکده تحصیلات تکمیلی بین‌المللی راه‌اندازی می‌کند که آموزش در این دانشکده به زبان خارجی خواهد بود.

منصور غلامی ظهر شنبه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران با بیان اینکه در آذرماه سه مناسبت هفته پژوهش، روز دانشجو و روز وحدت حوزه و دانشگاه وجود دارد، افزود: روز دانشجو هر سال ۱۶ آذر ماه به یاد و بزرگداشت دانشجویان شهیدی که در سال ۱۳۳۲ در اعتراض به حضور نیکسون در کشور و اعتراض به برنامه های استکبار و استعماری آمریکا تجمع کردند و با برخورد قهر آمیز نیروهای نظامی به شهادت رسیدند، برگزار می شود.

وی ادامه داد: بزرگداشت روز دانشجو مبنایی شده تا مجموعه های دانشجویی در قالب یک روز در سال مورد توجه قرار گیرند و از دانشجویان فعال در عرصه های سیاسی اجتماعی، فرهنگی و غیره تقدیر شود.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان با بیان اینکه امسال برنامه های روز دانشجو با همکاری حوزه های فرهنکی، اجتماعی، سیاسی و تشکل های دانشگاهی به مدت سه روز برگزار می شود، اظهارداشت: در هفته پژوهش نیز برنامه ریزی هایی از سوی وزات علوم، تحقیقات و فناوری صورت گرفته است.

برنامه های هفته پژوهش در دو بخش استانی و ملی در کشور اجرا می شود

غلامی با اشاره به اینکه برنامه های هفته پژوهش در دو بخش استانی و ملی در کشور اجرا می شود، عنوان کرد: به منظور جلوگیری از تداخل و هم پوشانی برنامه های استانی و ملی برنامه های هفته پژوهش استانها از ۱۴ آذر ماه برگزار می شود.

وی برپایی نمایشگاه، تقدیر از پژوهشگران استانی و غیره را از جمله برنامه های این هفته بیان کرد و یادآورشد: همچنین در سطح ملی نیز از پژوهشگران برتر کشوری تقدیر می شود.

غلامی در ادامه به برنامه های روز وحدت حوزه و دانشگاه نیز اشاره کرد و با بیان اینکه برنامه های این روز به مناسبت شهادت شهید مفتح در ۲۷ آذر ماه برگزار می شود، بیان داشت: در هفته پژوهش سال جاری برنامه ای به عنوان فعالیت های عملی، پژوهشی حوزوی ها در نظر گرفته ایم که امیدواریم این برنامه ها فعالیت های مشترک حوزه و دانشگاه را گسترش دهد.

وی در ادامه با تاکید براینکه دانشگاه بوعلی سینا به عنوان دانشگاه جامع استانی تعریف می شود، گفت: در این دانشگاه نزدیک به ۱۲ هزار دانشجو در ۱۳ دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا با بیان اینکه از ۱۳ دانشکده موجود در این دانشگاه ۹ دانشکده در شهر همدان و ۴ دانشکده در سایر شهرهای استان قراردارند، افزود: از ۱۲ هزار دانشجو تحصیلات تکمیلی حدود ۸هزار دانشجو روزانه و مابقی شبانه هستند.

یک هزار و ۵۰۰ دانشجو مقطع دکتری و ۲۵۰۰ نفر نیز در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند

غلامی تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه را ۴ هزار نفر اعلام کرد و اظهارداشت: از این تعداد هزار و ۵۰۰ دانشجو مقطع دکتری و ۲۵۰۰ نفر نیز در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند.

وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ حدود یک هزار و ۵۰۰ داتشجوی جدید در مقطع تحصیلات تکمیلی در حدود ۱۰۰ رشته دوره دکتری و ۱۲۰ رشته کارشناسی ارشد پذیرفته شده اند، عنوان کرد: دانشگاه بوعلی سینا همدان در برنامه ۲۰ ساله خود طرح گسترش پذیرش دانشجویان خارجی را در برنامه دارد.

غلامی با بیان اینکه این دانشگاه سال های گذشته پذیرش دانشجو خارجی را فقط به صورت دانشجویان بورسیه جمهوری اسلامی پذیرش می کرد، بیان داشت: هم اکنون تعداد ۱۷ دانشجوی خارجی در این دانشگاه در مقطع دکتری، کارشناسی ارشد  و کارشناسی تحصیل می کنند.

وی یادآورشد: دانشگاه بوعلی سینا در برنامه راهبردی خود قصد دارد یک دانشکده تحصیلات تکمیلی بین المللی راه اندازی کند که آموزش در این دانشکده به زبان خارجی خواهد بود و دانشجویان خارجی با پرداخت شهریه در این دانشکده پذیرش خواهند شد.

راه‌اندازی دانشکده تحصیلات تکمیلی بین‌المللی دردانشگاه بوعلی سینا

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید