راه اندازی دوره دکتری ادبیات کودک در شیراز

شیراز- مدیر مرکز مطالعات ادبیات کودک از راه اندازی دوره دکتری ادبیات کودک در این نهاد آموزشی خبر داد.

دکتر مرتضی خسرو نژادظهر سه شنبه در دومین گردهمایی سراسری استادان و دانشجویان ادبیات کودک کشور که در پردیس دانشگاه شیراز برپاست، پس از ارایه گزارشی پیرامون فعالیت های این مرکز با بیان اینکه این نهاد در زمینه ایجاد بانک های اطلاعاتی، مرکزهای اسناد و مدارک، آرشیو عکس و فیلم و نرم افزار فعالیت می کند، ادامه داد: یکی از وظیفه های این مرکز راه اندازی دوره کارشناسی ارشد ادبیات کودک در دانشگاه های کشور بوده است.

وی با بیان اینکه دوره ششم کارشناسی ارشد ادبیات کودک هم اکنون در حال ارایه است و در چند دانشگاه معتبر ایران این دوره راه اندازی شده است، از راه اندازی دوره دکترای ادبیات کودک در دانشگاه شیراز خبر داد و گفت: برنامه ای با همکاری بخش ادبیات کودک نوشته شده و اعلام می کنم که در بخش ادبیات فارسی راه اندازی این دوره به تصویب نهایی رسیده و امیدواریم با طی شدن مراحل آن در دانشگاه و تصویب آن در وزارتخانه این دوره راه اندازی شود.

خسرو نژاد تاکید کرد: اکنون احساس من این است که به جایی که باید می رسیدیم، دست یافته ایم. البته ادبیات کودک هرچند پیشرفت چشمگیری داشته است، اما متناسب با انتظاراتی که داشته ایم رخ نداده است؛ البته این موضوع مربوط به 10 سال پیش است.

مدیر مرکز مطالعات ادبیات کودک تصریح کرد: کتابخانه تخصصی ادبیات کودک دانشگاه شیراز نزدیک به 10 هزار جلد کتاب در اختیار دارد و خریدهای تازه ای هم در راه است.

وی ادامه داد: نیاز به نظریه داریم و برای داشتن نظریه باید پژوهش کنیم؛ پژوهش هم بدون داشتن روش تحقیق امکان پذیر نیست

راه اندازی دوره دکتری ادبیات کودک در شیراز

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید