جزئیات شرایط بورس خارج در آزمون دکتری 94 / اعلام رشته های ممنوع

ارسال شده در تاریخ ۱۹ آذر ۱۳۹۳

جزئیات شرایط بورس خارج در آزمون دکتری 94 / اعلام رشته های ممنوع

داوطلبان متقاضی رشته های تحصیلی بورس خارج از کشور می توانند با علامتگذاری بند 20 تقاضانامه ثبت نام در فرآیند پذیرش بورس خارج شرکت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به مصوبه شورای مرکزی بورس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در کلیه رشته های امتحانی آزمون دکتری سال 94، به جز رشته های اعلام شده، پذیرش دانشجو برای بورس خارج از کشور انجام خواهد شد.

رشته های امتحانی که بورس در آنها انجام نمی گیرد شامل مجموعه رشته های تاریخ (کدهای 2107، 2108 و 2109)، مجموعه رشته های الهیات (کدهای 2138، 2139، 2140  و 2141)، کلام (کد 2143)، فقه شافعی (کد 2144) از گروه آزمایشی علوم انسانی و همچنین رشته های امتحانی: زبان و ادبیات فارسی (کد 2801) و زبان و ادبیات عرب (2802) از گروه آزمایشی زبان است.

اعلام علاقمندی به شرکت در گزینش رشته های بورس خارج از کشور (بند 20 تقاضانامه ثبت نام) هیچگونه حقی در خصوص پذیرش برای داوطلبان ایجاد نخواهد کرد و رشته های قطعی دارای ظرفیت پذیرش برای اعزام به خارج از کشور، پس از بررسی های لازم و با توجه به نیازهای آموزش عالی و نیز متناسب با اعتبارات پیش بینی شده از سوی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تعیین و از طریق مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

مطالب پیشنهادی دیگر :

برچسب‌ها:

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید