رشته های دکتری و ظرفیت پذیرش پردیس دانشگاه رازی

پردیس دانشگاه رازی در رشته های زیر دانشجوی دکتری میپذیرد:

زبان و ادبیات فارسی

زبان و ادبیات عرب

آموزش زبان انگلیسی

فیزیک – نظری

فیزیک – ذرات بنیادی

علوم جانوری – سیستماتیک جانوری

شیمی – معدنی

شیمی – آلی

شیمی – تجزیه

ریاضی گرایش کاربردی زمینه آنالیز عددی

آمار

مهندسی شیمی – طراحی فرایندها

مهندسی برق – قدرت

مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی

مهندسی کامپیوتر – معماری کامپیوتر

توسعه کشاورزی

تغذیه دام

اقتصاد

رشته های مرتبط، ظرفیت پذیرش، مواد امتحانی و ضرایب  پردیس دانشگاه رازی

مواد امتحانی آزمون

مواد امتحانی و ضرایب مربوطه در هر رشته انتخابی داوطلب مطابق موارد مندرج در این آگهی بوده و سطح سوالات در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد هر رشته می باشد.

و ظرفیت پذیرش

از ۱۰۰% ظرفیت سهمیه آزاد

۱۰% به مربیان ( در صورت وجود داوطلب )

۲۰% به ایثارگران ( در صورت وجود داوطلب )

۷۰% به سایر داوطلبان آزاد اختصاص دارد .

تبصره :در صورت نبودن داوطلب در بندهای ۱و ۲ کل سهمیه ۱۰۰% ظرفیت به داوطلبان آزاد اختصاص می­یابد .سهمیه مربیان و ایثارگران جزء ظرفیت رسمی سهمیه آزاد می­باشد.

سهمیه مربیان

۱۰٪ ظرفیت پذیرفته شدگان در هر رشته بر اساس مقررات به مربیان رسمی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری اختصاص دارد. لازم است داوطلبان ،حکم کارگزینی خود را همراه با سایر مدارک ثبت نام به همراه داشته باشند.

 بدیهی است به کسانی که بعد از تاریخ مقرر مراجعه نمایند به هیچ عنوان ترتیب اثرداده نخواهد شد.

تبصره ۱:کلیه مربیان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی وابسته به دستگاههای اجرایی ،غیر دولتی ،غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی ،در صورتی که مراتب عضویت آنها به عنوان عضو هیأت علمی ،توسط هیات مرکزی گزینش استاد ،هیأت ممیزه مرکزی و یا هیأت ممیزه منصوب وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری تائید شده باشد، با حداقل سه سال سابقه کار به عنوان عضو هیأت علمی ،می­توانند از سهمیه مذکور بهره مند شوند. داوطلب باید فرم شماره ۱ را تکمیل و به همراه حکم کارگزینی خود در هنگام مصاحبه ارائه نماید .بدیهی است به مدارکی که بعد از تاریخ مقرر ارائه گردد به هیچ عنوان ترتیب اثر داده نخواهد شد .

تبصره ۲ : مربیان دانشگاه آزاد اسلامی باید علاوه بر فرم شماره ۱ موافقت رسمی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی را نیز در زمان مصاحبه ارائه نمایند .

تبصره ۳: مربیان مراکز مختلف وزارت جهاد کشاورزی باید علاوه بر فرم شماره ۱ موافقت دفتر آموزش کارکنان وزرات مربوط را نیز در زمان مصاحبه ارائه نمایند.

سهمیه ایثارگران

۲۰% ظرفیت پذیرفته شدگان در هر رشته بر اساس مقررات به ایثارگران معزز انقلاب اسلامی شامل رزمندگان، جهادگران، آزادگان و جانبازان اختصاص دارد .همسر و فرزندان عزیز شهدا ،مفقودین، اسرا و جانبازان ۵۰%به بالا در گزینش جزء سهمیه ایثارگران محسوب خواهند شد. داوطلبان استفاده از سهمیه فوق باید گواهی استفاده از سهمیه را حسب مورد توسط بنیاد شهید امور ایثارگران و سایر مراجع ذیربط در هنگام مصاحبه ارائه نمایند .بدیهی است به مدارکی که بعد از تاریخ مقرر ارائه گردد به هیچ عنوان ترتیب اثر داده نخواهد شد .

تبصره ۱: داوطلبانی که از تاریخ ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت ۳۱/۶/۱۳۶۷ حداقل شش ماه داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته اند ، می­توانند از سهیمه فوق استفاده نمایند .داوطلبانی که از سال ۱۳۶۸ به بعد یک نوبت با سهمیه مذکور در آزمونهای ورودی پذیرفته شده اند در صورتی که دارای گواهی حداقل ۱۲ ماه حضور داوطلبانه در جبهه باشند می­توانند از سهمیه ایثارگران استفاده نمایند .

تبصره ۲: داوطلبان سهمیه مربیان و ایثارگران باید حداقل ۸۰% از امتیازات کسب شده توسط آخرین فرد پذیرفته شده سهمیه آزاد ( در آزمون کتبی و مرحله نهایی) را احراز نمایند .

رشته های دکتری و ظرفیت پذیرش پردیس دانشگاه رازی

مطالب پیشنهادی دیگر :

One thought on “رشته های دکتری و ظرفیت پذیرش پردیس دانشگاه رازی

  • سپتامبر 23, 2015 at 10:35 ب.ظ
    Permalink

    سلام تاریخ ثبت‌نام چه وقته

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید