رقابت‌های دانشگاهی به سمت مقطع دکتری پیش می رود

نماینده مجلس : رقابت‌های دانشگاهی به سمت مقطع دکتری پیش می رود

عبدالوحید فیاضی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت:در حال حاضر بیش از 80 درصد کرسی‌های خالی دانشگاه ها مربوط به مقاطع کاردانی و کارشناسی است که تبدیل به یک دغدغه بزرگ برای حوزه آموزش کشور شده است.
عبدالوحید فیاضی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این شرایط حاکی از توسعه تک بعدی و کمی در حوزه آموزش کشور است، خاطر نشان کرد:در حال حاضر سیل رقابتی در دانشگاه ها به سمت دکتری و کارشناسی ارشد پیش رفته است و با توجه به رشد پایین جمعیت و کاهش رقابت های تحصیلی باید فکری برای حل مشکلات پیش روی حوزه آموزش عالی کرد.
رقابت‌های دانشگاهی به سمت مقطع "دکتری" پیش می رود
عبدالوحید فیاضی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در یک برهه ای داوطلبان زیادی در این دو مقطع وارد دانشگاه ها شدند و با توجه به تاسیس دانشگاههای غیر انتفاعی و حذف کنکور در برخی از دانشگاهها از جمله دانشگاه آزاد در سالهای اخیر در حال حاضر با خیل عظیمی فارغ التحصیل در این دو مقطع و خالی شدن صندلی های خالی داوطلبان در این دو مقطع مواجه شده ایم.
رقابت‌های دانشگاهی به سمت مقطع دکتری پیش می رود

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید