دانلود سوالات تالیفی استعداد تحصیلی همراه با پاسخ تشریحی

سوالات تالیفی استعداد تحصیلی

دانلود سوالات تالیفی درس استعداد تحصیلی همراه با پاسخ تشریحی و راهنما


از سال ۱۳۹۰ آزمون ورودی مقطع دکترا در رشته‌های مختلف برای اولین بار به صورت نیمه متمرکز برگزار می­گردد. این آزمون شامل ۲ مرحله آزمون کتبی سراسری و مصاحبه حضوری می­باشد. در مرحله اول، داوطلبانی که امتیاز بیشتری کسب کنند، به تعداد چند برابر ظرفیت برای آزمون مصاحبه به دانشگاه‌ها معرفی می­شوند.

یکی از مواد امتحانی آزمون کتبی، «استعداد تحصیلی» است که مانند زبان انگلیسی بین همه رشته ­ها مشترک است.«استعداد تحصیلی» یک درس و یا رشته خاص امتحانی نیست، بلکه ابزاری برای سنجش توانایی­های ذهنی و استعداد فرد جهت تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی می­باشد. این آزمون دارای بخش‌های مختلفی است که هر یک، ابعادی از شخصیت فرد را می‌سنجد. در این آزمون هوش، منطق، قدرت تجسم، سرعت عمل، تسلط داوطلب بر مبانی ریاضیات و نیز قدرت درک و تحلیل متون پیچیده و طولانی، مورد ارزیابی قرار می­گیرد.

استعداد تحصیلی در اکثر کشورها با عنوان آزمون­های GRE و GMAT شناخته می­شود. این آزمون­ها در حد آزمون‌هایی مانند TOEFL و یا IELTS شناخته شده است و شرکت در آن برای متقاضیان ادامه تحصیل در برخی رشته ­ها یک ضرورت است.

سایت مرجع آزمون دکتری سوالات تالیفی استعداد تحصیلی همراه با پاسخ های تشریحی را در دو فایل جداگانه که هر دو در یک فایل زیپ قرار داده شده است را تهیه نموده است.

برای دانلود می توانید اینجا کلیک کنید

دانلود سوالات تالیفی استعداد تحصیلی همراه با پاسخ تشریحی

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید